توقف «آسانسور معلولین» در کتابفروشی‌ها

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۴
 
 
کتاب «آسانسور معلولین» نوشته آلیسون گرانت و پل هایمن با ترجمه مجتبی خان‌زاده از سوی انتشارات یزدا منتشر شد.-
توقف «آسانسور معلولین» در کتابفروشی‌ها
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب حاضر حاصل تلاش کارشناسان و دست‌اندرکاران رشته مهندسی عمران و رشته‌های مرتبط با آن از قبیل برق، الکترونیک، مکانیک و صنایع در زمینه ساخت و تولید و همچنین نصب آسانسور در محیط زندگی یا ساختمان‌هایی است که سهولت لازم را در امر ورود و خروج و دستیابی به طبقات مختلف برای افراد معلول میسر می‌کنند.

«آسانسور معلولین» در هفت بخش تدوین شده است. نویسنده در بخش نخست مقدمه‌ای درباره طرح‌های فراگیر آسانسور نوشته و در بخش دوم  توضیحی درباره چارچوب قانونی و حرفه‌ای مرتبط با آسانسورهای ویژه معلولین ارایه داده است. مقررات ساخت‌و‌ساز و استفاده معلولان از این آسانسورها نیز در بخش سوم کتاب مطرح شده‌ است. 

بخش چهارم به نحوه مدیریت ساختمان‌هایی که قرار است آسانسور معلولان در آن‌ها نصب شود می‌پردازد و در بخش پنجم پاره‌ای از مطالعات موردی درباره این بحث که حاصل تجربیات نویسنده در زمینه نصب آسانسور در برخی  محیط‌های جغرافیایی است، مطرح شده‌است.
 
بخش ششم کتاب به معیارهای گزینش، انتخاب و بررسی نیاز یک ساختمان به نصب آسانسور اشاره دارد. بررسی مقررات ساختمانی و قوانین مرتبط نیز موضوع محوری فصل پایانی کتاب را به خود اختصاص داده است.
 
کتاب «آسانسور معلولین» با شمارگان یک‌هزار و 100 نسخه در 64 صفحه و به بهای سه هزار تومان از سوی انتشارات یزدا روانه بازار کتاب شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 181963