هفته‌کتاب در استان‌ها/3

تجلیل از کتابدار کم بینای آذری به عنوان کاندیدای استانی در هفته کتاب

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۰
 
 
حسن خدایی، مدیر ‌کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی درباره اجرای برنامه‌های هفته کتاب این استان گفت: اداره کتابخانه‌های عمومی استان همزمان با بیست‌و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از کتابخوان نمونه کم‌بینای استان تجلیل می‌کند./
تجلیل از کتابدار کم بینای آذری به عنوان کاندیدای استانی در هفته کتاب
 

خدایی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اعلام این مطلب اظهار کرد: امسال همزمان با بیست و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی 34 نفر از افرادی که در حوزه کتاب و کتابخوانی شاخص بودند، برگزیده استانی شناخته می‌شوند و در صورت کسب رتبه در سطح کشور، کاندیدای برتر کشوری هم محسوب خواهند شد.

وی درباره تفاوت اجرای برنامه‌های هفته کتاب این استان در سال گذشته نسبت به سال‌‌های پیش گفت: سال گذشته به دنبال اعلام نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در همه کشور برنامه عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی اجرا نشد و همه با تخفیف 50 درصد در هفته کتاب عضو کتابخانه‌ها می‌شدند.

مدیر‌کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی درباره برنامه‌های امسال هفته کتاب در این استان گفت: امسال بر اساس ابلاغ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طرح عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی کشور ابلاغ شده است.

خدایی با اشاره به برپایی نمایشگاه‌های موضوعی کتاب در همه کتابخانه‌های عمومی استان همزمان با هفته کتاب اظهار کرد: امسال در همه کتابخانه‌های عمومی نمایشگاه موضوعی از آثار تازه منتشر شده در سه ماه اخیر و کتاب‌های پرمخاطب به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به ارسال پوستر‌های این چند کتاب که شامل معرفی عناوین و آثار پیشنهادی در حوزه‌های مختلف است، عنوان کرد: این پوستر‌ها به صورت ماهانه عناوین کتاب‌های پیشنهادی را در گروه‌های مختلف عرضه می کند.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی با اشاره به اعتبار 20 میلیون تومانی برای اجرای برنامه‌های هفته کتاب اداره کتابخانه‌های عمومی این استان اظهار کرد: مشکل مالی مشکل همیشگی برنامه‌‌های فرهنگی است و پارسال  با توجه به مشکل مالی در کل کشور، اختصاص اعتبار در کتابخانه‌ها با محدودیت روبه‌رو شد.

خدایی بابیان این‌که هفته کتاب امسال با ایام محرم تقارن پیدا کرده‌است، گفت: امسال همزمان با هفته کتاب و تقارن این هفته با ایام محرم نمایشگاه کتاب موضوعی به همین مناسبت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به معرفی کتابدار، کتابخوان، مسوول کتابخانه و پیشکسوت نمونه و همچنین کتابخانه عمومی برتر، کتابدار پیشکسوت و خدمتگزار نمونه عنوان کرد: 34 کاندیدای استانی در حوزه‌های مختلف کتابداری و کتابخوانی از سوی استان آذربایجان شرقی معرفی می‌شود.

خدایی درباره عناوین انتخاب‌های برتر در حوزه کتاب و کتابخوانی گفت: کتابخانه عمومی برتر، مشارکتی شاخص، مسوول کتابخانه نمونه، کتابدار نمونه، کتابدار پیشکسوت، خدمتگزار نمونه، کتابخوان نمونه در بخش‌‌های کودک، نوجوان، بزرگسال و معرفی یک کتابخوان کم بینا به عنوان برگزیدگان استانی خواهند بود که در صورت کسب رتبه در سطح کشوری هم معرفی خواهند شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 182247