دکتر صابری از نشست اخلاق کانتی می‌گوید

اخلاق در مکتب کانت به سکولاریسم می‌انجامد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۳۰
 
 
دکتر علی‌محمد صابری، پژوهشگر حوزه فلسفه و عرفان، با اشاره به برگزاری نشست اخلاق کانتی، درباره دیدگاه‌های کانت در حوزه اخلاق گفت: این فیلسوف نظرات متعددی را درباره اخلاق ارایه کرده است که همگی به سکولاریسم می‌انجامند./
دکتر صابری
 
دکتر صابری

دکتر صابری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اشاره به موضوعات مورد بحث در نشست اخلاق کانتی، گفت:‌ در این نشست، دیدگاه کانت، فیلسوف غربی با توجه به آثارش و همچنین نظریات دیگر فیلسوفان پیرامون اخلاق کانتی بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: این نشست قرار است امروز (شنبه،‌27 شهریور ماه) با حضور دکتر شهین اعوانی به‌عنوان یکی از کانت‌شناسان معاصر برگزار شود.

صابری گفت:‌ در این نشست، دیدگاه‌های کانت درباره مبحث اخلاق از دو جنبه شامل بررسی نوشته‌ها و متون اصلی این فیلسوف درباره حوزه اخلاق و همچنین تاثیر کانت در اخلاق غرب و رابطه اخلاق با دین و مدرنیته بررسی می‌شوند.

این محقق ادامه داد: اخلاق در کانت به سکولاریسم می‌انجامد، زیرا او رفتار را اخلاقی کرد، بدون آن‌که به حوزه دین وابسته باشد.

نشست اخلاق کانتی ساعت 17 امروز (شنبه) با حضور دکتر علی‌محمد صابری و دکتر شهین اعوانی در سرای اهل قلم واقع در خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه‌نصیر، پلاک2، طبقه دوم برگزار می‌شود.

حضور علاقه‌مندان در این نشست آزاد است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 183129