یک ناشر موسیقی:

برپایی همایش برای بزرگان موسیقی رونق گیرد

21 آبان 1392 ساعت 15:05

گزارشگر :

نهال تارانتاش، مدیر داخلی نشر دستان گفت: بیشترین خرید کتاب‌های موسیقی از سوی دانشجویان انجام می‌شود. وی برگزاری نشست رونمایی کتاب و برپایی همایش برای بزرگان موسیقی را از مواردی دانست که به تحول بازار کتاب موسیقی کمک می‌کند./


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، تارانتاش اظهار کرد: امسال کتابفروشی‌های مطرح هم کتاب‌های ما را به‌ طور امانی ‌برده‌اند و دلیلش هم این است که متقاضی خرید کتاب موسیقی کم شده و اکنون بیشترین خرید کتاب از سوی دانشجویان ـ آن‌هم بنا به ضرورت ـ انجام می‌شود.
 
وی گفت: دانشجویان بر حسب فشار استاد و نیاز رو به خرید کتاب موسیقی ‌آورده‌اند و در واقع خرید و استفاده از کتاب‌ برای آن‌ها نه از جنبه علاقه، بلکه مانند فردی که نیاز به آنتی‌بیوتیک دارد جنبه اورژانسی و اجباری پیدا کرده‌است. 

تارانتاش افزود: این روزها بعضی کتاب‌های موسیقی مانند کتاب‌های «تاریخچه موسیقی جز»، «سرگذشت پیانو» یا «زندگی بتهوون» هم فروش نسبتا خوبی دارند. به عبارت دیگر، کتاب‌های موسیقی هر چقدر عام‌تر باشند، متقاضی بیشتری دارند و با استقبال بیشتری رو به‌رو می‌شوند. 

وی گفت: به نظرم نخستین و مهم‌ترین راهکار برای ترویج فرهنگ کتابخوانی موسیقی، برگزاری نشست رونمایی کتاب، اهدای کتاب به علاقه‌مندان موسیقی و برپایی همایش برای بزرگان موسیقی است. 


کد مطلب: 185275

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/naghli/185275/برپایی-همایش-بزرگان-موسیقی-رونق-گیرد

ایبنا
  http://www.ibna.ir