۱
 

«مبانی فناوری اطلاعات» به روایت کتاب

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۷
 
 
کتاب «مبانی فناوری اطلاعات» در سه بخش با رویکرد عملیاتی محور، به قلم امیر‌هوشنگ تاج‌فر، تالیف و از سوی انتشارات آتی نگر به بازار نشر عرضه شد./
تصویر روی جلد کتاب
 
تصویر روی جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «مبانی فناوری اطلاعات» از سوی دکتر امیر‌هوشنگ تاج‌فر، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور تهران، با هدف برطرف‌کردن کاستی منابع حوزه فناوری اطلاعات، در سه بخش اصلی و 13 فصل تدوین شده‌است.

بخش نخست کتاب با عنوان «مبانی کلی فناوری اطلاعات» در 6 فصل به موضوعاتی همچون موارد بنیادی فناوری اطلاعات، تاریخچه فناوری اطلاعات، تاثیرات فناوری اطلاعات، دگرگونی صنایع با گسترش فناوری اطلاعات، زیرساخت فناوری اطلاعات و فناوری اطلاعات در سازمان‌ها  اشاره کرده‌است.

«پروژه‌های فناوری اطلاعات» عنوان دومین بخش کتاب حاضر است که در سه فصل به ‌نکات بنیادی پرژه‌های فناوری اطلاعات،‌ چرخه حیات پروژه‌های فناوری اطلاعات و چالش‌های پروژه‌های فناوری اطلاعات پرداخته‌است.

نویسنده در فصل هفتم، مهمترین جنبه‌های پروژه‌های فناوری اطلاعات را به پروژه‌های وابسته به داده‌ یا اطلاعات،‌ پروژه‌هایی برای ایجاد یا گسترش اتوماسیون و‌ پروژه‌هایی برای امکان‌سنجی تقسیم کرده‌است.‌

بخش سوم کتاب با عنوان «ابزارهای فناوری اطلاعات» در چهار فصل به طرح مباحثی مرتبط با ‌داده‌ اطلاعات و دانش‌،‌ نرم‌افزار و ذخیره‌سازی داده و اطلاعات می‌پردازد.
 
کتاب حاضر، حاصل چندین سال تحقیق و دو دهه تجربه و تدریس نویسنده در زمینه صنعت و فناوری اطلاعات است. در این اثر، سعی شده از زبان بسیار ساده‌ای برای انتقال مفاهیم استفاده شود تا حتی افرادی که هیچگونه تجربه‌ای در مورد فناوری اطلاعات ندارند، بتوانند استفاده مفیدی از آن داشته باشند. 

این کتاب، همچنین به‌عنوان یک کتاب درسی طراحی و تدوین شده و به‌نحوی به نگارش درآمده‌است که در مقاطع مختلف دانشگاهی، به‌ویژه برای درس مبانی فناوری اطلاعات، قابل تدریس باشد.

چاپ نخست کتاب «مبانی فناوری اطلاعات» با شمارگان یکهزار نسخه‌ در 384 صفحه،‌ به قیمت 17 هزار تومان از سوی انتشارات آتی‌نگر منتشر شده‌است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 188276
 


 
goli
۱۳۹۷-۰۸-۱۵ ۱۲:۳۶:۴۴
واسه دریافت کتاب فقط یه صفحه کوچک به به چه سایتی (227228)