لورنس چاقه متولد شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۹
 
 
کتاب «لورنس چاقه» نوشته دیک کینگ اسمیت و تصویرگری مایک تری با ترجمه ونداد مزارعی توسط انتشارات زعفران برای کودکان منتشر شد./
تصویر کتاب
 
تصویر کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «لورنس چاقه» در هشت فصل داستان‌های روزانه زندگی یک گربه چاق در خانه‌های اشرافی را برای گروه سنی«ب» و «ج» به تصویر می‌کشد.

در پشت جلد این کتاب آمده‌است: «لورنس یک گربه نر سیاه و چاق و چله است. او روزی چهار وعده غذا می‌خورد. هر کسی او را می‌بیند، می‌گوید: «وای لورنس! تو چرا این قدر چاقی؟» لورنس دلش می‌خواهد با یک گربه ماده عروسی کند. اما...»

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «سرهنگ و همسرش با کمال تعجب دیدند لورنس به شیرش حتی لب هم نزد، اما مرغش را چنان با اشتها تا ته خورد که انگار آخرین غذای عمرش است. بعد مثل همیشه، رفت و روی تختخواب باشکوه سرهنگ و همسرش خوابید. اما صبح روز بعد، هیچ میومیویی خانم و آقای بارکلی لوید را از خواب بیدار نکرد...»

ديك كينگ اسميت در شهر گلاستر شاير، واقع در جنوب غربي انگلستان متولد و در ميان حيوانات خانگي بزرگ شد. او پس از20 سال كشاورزي،‌ در 50 سالگی به معلمي و داستان‌نويسي براي كودكان روي آورد و نخستین اثرش را به نام «شکارچیان روباه» در سال 1978 منتشر کرد که بیش از 15 میلیون نسخه در سراسر دنیا به فروش رفت. انتشار کتاب «خوکِ گله» شهرت كينگ اسميت را دو چندان کرد، چنان‌که براساس این کتاب، فیلم سینمایی«بیب» ساخته شد که در چند رشته نامزد اسکار شد.

تا به حال آثار زیادی از این نویسنده بریتانیایی در حوزه کودک و نوجوان منتشر شده‌است که بسیاری از آن‌ها به زبان فارسی ترجمه شده اند. ازجمله آثار او می‌توان به«سوفی خوش‌شانس»، «زیر درختان میش مش»، «موشی به نام ولف»، «سوفی روی زین اسب» و «گربه‌ای به نام ارسطو» اشاره کرد.
 
واحد کودک انتشارات زعفران، کتاب «لورنس چاقه» را در قالب 64 صفحه و با شمارگان دو هزار وپانصد نسخه عرضه کرده‌است. این کتاب با قیمت 55 هزار ریال در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. 

خبرنگار: مریم معمار

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 189636