انتشار یک کتاب علمی در ویراست بیست‌ و‌‌ دوم

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۰
 
 
کتاب «ادرار و دیگر مایعات بدن» تالیف مک فرسون و پینکوس، به همت سکینه عموییان و آرمین عطاران‌زاده، به فارسی برگردانده شد. این اثر از سوی انتشارات تیمور‌زاده به چاپ رسید.-
انتشار یک کتاب علمی در ویراست بیست‌ و‌‌ دوم
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مولفان این کتاب را در چهار فصل، با تکیه بر تشخیص بیماری‌ها به کمک روش‌های آزمایشگاهی هنری، تالیف کرده‌اند. 

«تشخیص آزمایشگاهی اختلالات دستگاه گوارش و پانکراس» موضوع محوری فصل نخست کتاب است. در این فصل اختلالات پانکراس، پانکراتیت مزمن و اسهال مورد بررسی قرار گرفته است.

«عملکرد تولید‌مثل بارداری» عنوان فصل دوم این اثر علمی است. خوانندگان در این فصل با فیزیولوژی طبیعی، فناوری تولید‌مثل مصنوعی، نقایص لوله عصبی و تاثیر آن‌ها بر نحوه ادرار آشنا می‌شوند.

در فصل سوم با عنوان «آزمایش ادرار» به موضوعاتی چون تشکیل ادرار، انواع آزمایش‌های ادرار و غربالگری ادرار برای بیماری‌های متابولیک ارثی پرداخته شده است. 

در فصل پایانی این کتاب موضوعات محوری چون مایع مغزی نخاعی، سینوویال و مایعات سروزی بدن و نمونه‌های آلترناتیو ارایه شده‌اند. آزمایش میکروبیولوژی، جمع‌آوری نمونه و تجزیه شیمیایی مایع پلور برخی دیگر از مباحث مطرح شده‌ در فصل چهارم کتاب حاضر را تشکیل می‌دهند.

ویراست بیست و دوم از چاپ نخست کتاب «ادرار و دیگر مایعات بدن» با شمارگان یک‌هزار نسخه در 200 صفحه، به بهای 14 هزار و 500 تومان از سوی انتشارات تیمور‌زاده منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 190713