زندگی زیبا با استفاده از درس‌های آموزنده امام صادق(ع)

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
کتاب«درسهایی از مکتب امام صادق(ع)» به قلم سید محمدتقی حکیم درس‌های اخلاقی، علمی و اجتماعی سیره امام صادق(ع) را به صورت کاربردی در قالب نکته‌های کوتاه بیان کرده است. این کتاب به زودی چاپ پانزدهم خود را تجربه خواهد کرد.
تصویر کتاب
 
تصویر کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب(ایبنا)، در بخش‌های مختلف کتاب با عنوان‌های «این است ششمین پیشوای ما»،«مذهب ما»،«خداشناس‌ترین مردم»،«محبوب ائمه»،«بالاترین عبادت»،«زکات علم» و«تحصیل علم» نکات مهم اخلاقی و اجتماعی مورد نیاز زندگی رومره را با روایتی داستانی به تصویر کشیده است. 

نویسنده در این کتاب تلاش کرد استه که در همه موضوعات اجتماعی، درسی از سیره این امام بزرگوار را ارایه دهد و در کنار داستانی که از امام(ع) نقل می‌کند روایتی نیز از این امام بزرگ بیان کند. 

یکی از ویژگی‌های این اثر این است که هر سخنی با توضیح قبلی و ترجمه آن در یک صفحه قرار گرفته است، به گونه‌ای که مخاطب در فرصتی کوتاه می‌تواند کل مطلب را مطالعه کند.

در این کتاب بعضی از عبارات و توضیحات با ترجمه‌ای رساتر بیان شده است، متن احادیث به طور دقیق با منابع مطابقت داده شده ، مدارک مطالب و اصل سخنان امام صادق(ع) در پانوشت آورده شده و نکته مهم این‌که داستان‌های نقل شده در کتاب از کتاب‌های معتبر انتخاب شده و منبع آن‌ها در کتاب ذکر شده است. 

نویسنده در نگارش این کتاب از کتاب‌های معتبری مانند «اصول‌ کافی»، «خصال»،«بحارالانوار»،«کنزالفوائد» و «وسایل الشیعه» استفاده کرده است. 

در قسمتی از کتاب با عنوان «آفت دین» می‌خوانیم:« آنان که به دین خود علاقه دارند و مایل‌اند که این گوهر گرانبها همیشه برای آن‌ها محفوظ بماند و در پرتو آن سعادت‌مند زندگی کنند، باید اخلاق خود را اصلاح کنند و یقین بدانند که دین با انحرافات اخلاقی سازشی ندارد. کسانی که صفات رذیله بر آن‌ها مسلط شده و روان آن‌ها را بیمار کرده، دینشان در معرض خطر قرار گرفته است.» 

چاپ پانزدهم کتاب «درسهایی از مکتب امام صادق(ع)» به قلم سید محمدتقی حکیم به زودی از سوی انتشارات دفتر نشر معارف اسلامی منتشر خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 191488