مخاطبان ایرانی دومین رمان موریس بلانشو را می‌خوانند

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۳
 
 
رمان «آمینادب» اثر موریس بلانشو، نظریه‌پرداز ادبی با ترجمه مجتبا پورمحسن منتشر شد.
مخاطبان ایرانی دومین رمان موریس بلانشو را می‌خوانند
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رمان فلسفی «آمینادب» اثر موریس بلانشو، رمان‌نویس، نظریه‌پرداز ادبی و فیلسوف فرانسوی منتشر شد. این دومین رمان منتشر شده از این نویسنده محسوب می‌شود

در بخشی از مقدمه این اثر آمده است: «داستان این رمان حول یک شخصیت می‌چرخد و کمابیش روایتی خطی داردکه می‌توان آن را در چند جمله خلاصه کرد. چنین طرحی می‌تواند سنتی و حتا از جهاتی بسیار کلاسیک به نظر برسد. اما بلانشو می‌کوشد با این ژانر آشنا با تاکید خودش روی بیگانگی و با زیبایی‌شناسی کاملا ضدرئالیستی روبه‌رو شود چرا که این زیبایی‌شناسی ضروری‌تر از هر زمانی است.»

پورمحسن متولد رشت و روزنامه‌نگار است. از او تاکنون مجموعه شعرهای «من می‌خواهم خودم را تصادف کنم خانم پرستار»، «هفت‌ها»، «روز انگشت» و «تانگو تک نفره» منتشر شده است.

موریس بلانشو (Maurice Blanchot) در سال 1907 به دنیا آمد و سال 2003 درگذشت. از این نویسنده تاکنون آثاری چون «حکم مرگ» با ترجمه احمد پرهیزی، «از کافکا تا کافکا» با ترجمه مهشید نونهالی، «جنون روز» با ترجمه پرهام شهرجردی و «ادبیات و مرگ» با ترجمه لیلا کوچک منش در ایران منتشر شده است.

«آمینادب» اثر موریس بلانشو، با ترجمه مجتبا پورمحسن در 280 صفحه و به بهای 16 هزار تومان از سوی نشر بوتیمار منتشر شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 194553