مسوول شرکت اروم نشر در استان آذربایجان غربی:

چاپخانه‌های ارومیه زیرنظر اتحادیه دو استان دیگر اداره می‌شوند

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۰۰
 
 
مسوول شرکت اروم نشر با بیان اینکه شهر ارومیه از داشتن اتحادیه‌ای مستقل بی‌بهره است، گفت: اکنون چاپخانه‌های این شهر زیر نظر اتحادیه چاپخانه‌داران تهران و تبریز اداره می‌شوند.
چاپخانه‌های ارومیه زیرنظر اتحادیه دو استان دیگر اداره می‌شوند
 
 عباس باقروند در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عنوان کرد: اتحادیه چاپخانه‌داران شهر ارومیه چندی پیش از بین رفت و اکنون برخی از 46 چاپخانه‌ این شهر زیر نظر اتحادیه چاپخانه‌داران شهر تهران و برخی دیگر زیرنظر اتحادیه چاپخانه‌داران شهر تبریز اداره می‌شوند.

وی افزود: اتحادیه‌ها چاپخانه‌داران شهرهای تبریز و تهران، از جمله اتحادیه‌های فعال و مجهز کشورند که اگر بخواهند می‌توانند گره از کار چاپخانه‌های ارومیه بگشایند و خدمات خوبی به ما ارایه دهند اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است و ما باید خود به فکر چاپخانه‌هایمان باشیم.

مسوول شرکت اروم نشر با بیان اینکه زمانی که در شهر ارومیه اتحادیه‌ای برای چاپخانه‌داران داشتیم، کاغذ ارزان در اختیارمان قرار می‌گرفت و سفارش چاپ هم خوب بود، گفت: پیش از این در شرکت اروم نشر 12 کارگر فعالیت می‌کردند اما با شرایط پیش‌روی صنعت چاپ و بازار کساد آن اکنون در این شرکت تنها سه نفر مشغول به کارند. 

وی افزود: اکنون در ادارات بودجه‌ای برای صنعت چاپ تخصیص داده نمی‌شود، اگر در چاپخانه‌ها پول نباشد، کاغذ به سختی تهیه می‌شود، با افزایش قیمت‌ها، سفارش چاپ هم کاهش می‌یابد. با وجود این شرایط می‌توان گفت که صنعت چاپ وجود خارجی ندارد.

نظارتی بر تعرفه‌های چاپی نیست
باقروند با بیان این‌که مسوولان در اعطای مجوز تاسیس چاپخانه سختگیری نکردند و همه مجوز چاپ و تاسیس چاپخانه را دادند، گفت: اینک شرایط کار برای چاپخانه‌داران بسیار سخت شده زیرا هر یک از چاپخانه‌داران ارومیه با یک قیمت و کیفیتی به تولید آثار چاپی مشغولند و به نوعی به ضرر سایر چاپخانه‌ها فعالیت می‌کنند. در حقیقت بازار چاپ ارومیه غیرقابل پیش‌بینی شده است./
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 194638