«گرسنگی و ابریشم» هرتا مولر در راه ایران

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۷
 
 
مجموعه مقالات «گرسنگی و ابریشم» هرتا مولر تا کمتر از 10 روز دیگر با ترجمه رباب محب منتشر می‌شود.
«گرسنگی و ابریشم» هرتا مولر در راه ایران
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه مقالات هرتا مولر، نویسنده اهل کشور رومانی، در کتابی با عنوان «گرسنگی و ابریشم» منتشر می‌شود. نسخه اصلی این کتاب نخستین بار در سال 1995 چاپ شد. حسین فاضلی، مدیر نشر بوتیمار با بیان این خبر گفت: این کتاب در 10 روز آینده منتشر خواهد شد.

وی در این داستان‌های کوتاه که بیشتر به سبک و سیاق مقاله نوشته شده‌اند، انتقادهای تندی به مسایل سیاسی و اجتماعی دارد و با صراحت از وضعیت انتقاد می‌کند.

«مولر» در سال 1953 در رومانی به دنیا آمد و از آن جا که آثارش در رومانی با منع انتشار مواجه شدند، زادگاهش را به مقصد آلمان غربی ترک کرد. در بسیاری از آثار این نویسنده می‌توان نشان‌هایی از حکومت سوسیالیستی سابق کشور رومانی را مشاهده کرد.

این نویسنده سیزدهمین نویسنده آلمانی است که توانسته جایزه نوبل ادبیات را در سال 2009 به دست بیاورد. داستان‌های مجموعه «زمین پست» از کتابی که در سال 1982 به چاپ رسیده، انتخاب و ترجمه شده است و از نخستین آثار مولر محسوب می‌شود. از مولر پیش‌تر آثاری مانند «قرار ملاقات»، «گذرنامه»، «سرزمین گوجه‌های سبز» (با 6 ترجمه مختلف) و «مسافر یک لنگه پا» در ایران ترجمه شده بود.

«گرسنگی و ابریشم» مجموعه‌ای از مقالات مولر است که از روی متن سوئدی با عنوان «Hunger och siden » به فارسی برگردانده شده است./

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 194744