برنامه‌های جانبی نمایشگاه کتاب استان یزد اعلام شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۷
 
 
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برنامه‌های جانبی ششمین دوره نمایشگاه استانی کتاب دراین استان را اعلام کرد.
برنامه‌های جانبی نمایشگاه کتاب استان یزد اعلام شد
 
حسن مفیدی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بیان کرد: این نمایشگاه روز گذشته با حضور امام جمعه یزد، استاندار و برخی از مقامات و اهالی قلم این استان  افتتاح شد.

وی ادامه داد: نخستین روز اجرای این نمایشگاه با استقبال خوب یزدی‌ها نسبت به نخستین روز نمایشگاه سال گذشته روبه‌رو شد. اکنون آماری از اجرای نوبت نخست این نمایشگاه در روز دوم آن را نداریم.

این مقام مسوول درباره برنامه‌های جانبی این نمایشگاه گفت: در نظر داریم در غرفه‌های یک، دو و سه این نمایشگاه برنامه‌های جانبی مختلفی را اجرا کنیم. امروز(ششم اسفندماه) کارگاه‌های قصه‌‌گویی، نقاشی و کار دستی، نشست کتاب و روان‌شناسی مطالعه و ‌پاسخگویی به سوالات شرعی برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: اجرای برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان و پاسخگویی به سوالات شرعی تا آخرین روز نمایشگاه (11 اسفندماه) در غرفه‌های دو و سه ادامه دارد. در نخستین غرفه این نمایشگاه نشست‌های کتابی اجرا می‌شوند که به ترتیب از فردا نقد کتاب «شبیه خودم لیلی، سبک زندگی؛ مصرف فرهنگی و کتاب، مشاعره و شب شعر نماز، مهدویت و حجاب؛ عفاف و رسم زندگی» را برگزار می‌کنیم.

مفیدی در پاسخ به این سوال که «در برخی از استان‌ها مسوولان برای رونق بیشتر نمایشگاه‌های استانی کتاب، بودجه‌ای مازاد بر بودجه بن‌های خرید کتاب اختصاص داده‌اند، آیا مسوولان استانی و استاندار یزد چنین برنامه‌ای را به مجریان این نمایشگاه پیشنهاد داده‌اند؟» گفت: درباره تخصیص بودجه بن خرید کتاب از سوی استاندار یزد هنوز اتفاقی رخ نداده و تصمیمی گرفته نشده است. 

ساعت بازدید از ششمین نمایشگاه استانی کتاب یزد در دو نوبت صبح و بعد از ظهر از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 20 اعلام شده است./
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 195439