مدیر کل میراث فرهنگی تهران:

برگزاری نمایشگاه کتاب به نفع توسعه گردشگری داخلی است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۰
 
 
رجبعلی خسروآبادی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را یک رویداد بزرگ علمی و فرهنگی عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه ورود گردشگران بسیاری را از سایر استان‌ها به پایتخت به همراه دارد.
رجبعلی خسروآبادی
 
رجبعلی خسروآبادی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان تهران، خسروآبادی بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی کتاب را گردشگران رویدادی دانست و افزود: باید از این رویداد مهم سالانه به نفع توسعه گردشگری داخلی بهره برد. 

وی با اشاره به افزایش ضریب اشغال هتل‌های تهران در طول مدت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب گفت: بیشتر این بازدیدکنندگان اقامت یک روزه در هتل‌های پایتخت خواهند داشت و ما در پی برنامه‌ای هستیم تا با ایجاد برنامه‌های متنوع نظیر تورهای تهرانگردی چند روزه برای این مهمانان اقامت آن‌ها را در شهر تهران افزایش دهیم. 

این مقام مسوول از افزایش نظارت بر اماکن اقامتی در زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی خبرداد و افزود: به منظور آشنایی بازدیدکنندگان نمایشگاه با ظرفیت‌های گردشگری استان، توزیع کتاب و نقشه راهنمای گردشگری شهر تهران بین مهمانان نمایشگاهی در بعضی مراکز اقامتی استان صورت خواهد گرفت. 

خسروآبادی اشاره‌ای نیز به زمان‌بندی کمیته نمایشگاه‌های استان تهران داشت و گفت: برگزاری رویدادهای مهم در تهران را در دستور کار داریم و تا زمانی که هتل‌های شهر از ضریب اشغال بالایی برخوردار هستند از برگزاری نمایشگاه با موضوع هتل و سفر خودداری می‌کنیم. 

 مدیرکل میراث فرهنگی تهران با بیان این‌که بدون داشتن آمار و خواسته‌های گردشگران نمی‌توان برنامه‌ریزی مناسبی برای توسعه گردشگری تهران انجام داد، افزود: در تلاش هستیم تا امسال آمار مشخصی از میزان اقامت بازدیدکنندگان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و همچنین هزینه‌کرد گردشگران و بازدیدکنندکان از این نمایشگاه و تاثیر آن بر توسعه گردشگری پایتخت به‌دست آوریم تا سال آینده با انجام یک برنامه‌ریزی مناسب، گردشگران این رویداد را تبدیل به بازدیدکنندگان چند روزه تهران کنیم.-
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 198537