دهکده جهانی در«کتاب ماه علوم اجتماعی»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۰۴
 
 
تازه‌ترین شماره «کتاب ماه علوم اجتماعی» با بررسی دهکده جهانی و بازاندیشی تمدن منتشر شد.
دهکده جهانی در«کتاب ماه علوم اجتماعی»
 
به گزارش خبرگزار کتاب ایران (ایبنا) جامعه‌شناسی سالمندی عنوان مقاله‌ای است که دکتر عالیه شکر‌بیگی آن را به رشته تحریر درآورده است. وی در این مطلب به بررسی سالمندی پرداخته و معتقد است جمعیت ایران در حال حاضر مانند بسیاری دیگر از کشورهای در حال توسعه به دنبال کاهش مداوم و مستمر باروری و افزایش امید به زندگی تغییرات اساسی و مهمی را در ساختار سنی خود تجربه می کند.

بررسی عوامل اجتماعی موثر بر افسردگی در بین زنان سالمند ساکن در آسایشگاه کهریزک از دیگر مطالب خواندنی در این ماهنامه است که از سوی طلعت الهیاری به رشته تحریر در آمده است.

عصر بی‌سرزمین عنوان مطلبی است که به همت مریم یوسفی و فریبا صیاد نوشته شده است. نویسندگان این مطلب سعی کرده‌اند جستاری بر دیپلماسی رسانه‌ای و روند‌پژوهی تحولات شبکه‌های بین‌المللی داشته باشند.

ماهنامه «کتاب ماه علوم اجتماعی» در تازه ترین شماره خود مطلبی با عنوان«نگرشی نو به سیاست فرهنگی» اثر محمد فکری را منتشر کرده است. در این مطلب کتابی با همین عنوان مورد بررسی قرار گرفته است.

هفتاد و چهارمین شماره ماهنامه«کتاب ماه علوم اجتماعی» با صاحب‌ امتیازی خانه کتاب و سردبیری محمد‌رضا رسولی با قیمت دو هزار تومان منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 199974