چگونه انگیزه پیشرفت را در دانش‌آموزان افزایش دهیم؟

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۲۹
 
 
انتشارات روان‌سنجی کتاب«‌ایجاد انگیزه پیشرفت و مقیاس سنجش آن» را با تالیف ابوالفضل کرمی و محمود کاملی منتشر کرد.
چگونه انگیزه پیشرفت را در دانش‌آموزان افزایش دهیم؟
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) این کتاب به خوانندگان این امکان را می دهد که سریع‌ترین مسیر را برای ایجاد یک روحیه قوی،‌بادوام و پرانرژی برای پیشرفت انتخاب کند.

مولفان در این کتاب با شناسایی علل ایجاد انگیزه و بی‌انگیزگی و راه‌های مقابله با آن خواننده را به حفظ و نگهداری آن‌چه که دارد و اصلاحات مورد نیاز ایجاد رشد و نمو تحصیلی و اشتغال راهنمایی می‌کند.

در کتاب حاضر،‌ مقیاسی مناسب به خواننده ارائه می‌شود تا به ارزیابی و آگاهی از میزان انگیزه خود پرداخته که در صورت پایین‌بودن انگیزه، با استفاده از توصیه‌های ارایه شده آن را افزایش دهند.

مولفان در این کتاب پس از ارائه کلیاتی در فصل نخست‌، ایجاد انگیزه، ‌برگردان انگیزه و نظریه‌های انگیزشی را در ادامه کتاب بررسی کرده و پیش‌روی مخاطبان قرار داده است.

افت تحصیلی دانش‌آموزان و بازگشت انگیزه از جمله مباحثی است که از سوی نویسندگان مطرح شده است،‌ در این کتاب رابطه معلم و دانش‌آموز نیز بررسی شده و تقویت‌کننده‌هایی در اختیار معلمان و دانش‌آموزان قرارگرفته است.

مولفان در این کتاب به تاثیر شادابی مدارس در ایجاد انگیزه نیز پرداخته و توصیه می کنند مدرسه شاد و باروحیه در شاداب‌سازی روحیه دانش‌آموزان تاثیر گذاشته و ویژگی‌های فردی آن‌ها را افزایش می‌دهد.

کتاب«ایجاد انگیزه پیشرفت و مقیاس سنجش آن» از سوی انتشارات روان‌سنجی در 215 صفحه منتشر شده است. علاقه‌مندان به مطالعات روان‌شناسی می‌توانند این کتاب را با قیمت 12 هزار تومان خریداری کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 200133