دفترچه خاطرات یک کلاغ گشوده شد

 
تاریخ انتشار : جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۵
 
 
واحد کودک و نوجوان موسسه نشر و تحقیقات ذکر، کتاب «دفترچه خاطرات یک کلاغ» نوشته مژگان شیخی با تصویرگری مهیار قلمی را روانه بازار کتاب کودک کرد.
تصویر کتاب
 
تصویر کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) «دفترچه خاطرات یک کلاغ» یک رمان تخیلی است که برای کودکان 8 تا 12 ساله درنظر گرفته شده است. این کتاب ماجرای کلاغی به نام «قارا» را بیان می‌کند که مدتی است با یک شکارچی پیر به نام «داراب‌خان» زندگی می‌کند که دیگر شکار نمی‌کند. شکارچی تصمیم می‌گیرد خاطراتش را بنویسد اما روزی قارا از داراب‌خان می‌خواهد ضمن این‌که خاطرات خود را می‌نویسد، خاطرات او را نیز بنویسد و به این ترتیب در یک شب بارانی، شکارچی پیر شروع می‌کند به نوشتن خاطرات قارا... 

در این کتاب خاطرات قارا از زمان قبل از تولد، اولین پرواز، مهمانی مادر، سربه سر گذاشتن سایر پرنده‌ها، حمام کردن، سفر به بیابان، بلند کردن گوسفند و مسابقه بزرگ بیان شده است. 

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «آن روز قرار بود مسابقه بلندترین آواز در دشت برگزار شود. هر پرنده‌ای که می‌توانست بلندتر از همه بخواند، برنده می‌شد. من هم قرار بود در مسابقه شرکت کنم. شور و غوغای عجیبی بود. همه پرندگان به طرف دشت پرواز می‌کردند، ریز و درشت، کوچک و بزرگ. من و ننه زاغی هم رفتیم تا به محل مسابقه رسیدیم. زاغ‌گل و خانواده‌اش هم روی درخت بلوط نشسته بودند...»

مژگان شیخی، نویسنده کودک و نوجوان، در سال 1341 متولد شد. حاصل بیش از 25 سال کار ادبی او تالیف و ترجمه بیش از صد عنوان کتاب است که از آن‌جمله می‌توان به «365 قصه برای شب‌های سال»، «بلبل نوک طلایی و باغ آرزوها»، «روز بزرگ جوجه کوچولو»، «ماه و ماهی»، «من از همه کوچکترم»، «به دنبال بهاره» و «جیمز و هلوی غول‌پیکر» اشاره کرد. 

کتاب «دفترچه خاطرات یک کلاغ» در قالب 88 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 48 هزار ریال توسط واحد کودک و نوجوان موسسه نشر و تحقیقات ذکر منتشر شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 200410