آموزش 365 آزمایش علمی به كودكان

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۵:۲۱
 
 
مجموعه شش جلدی 365 آزمایش علمی، از سری کتاب‌های آزمایش‌های دانشمندان کوچک با انتخاب و ترجمه مهرداد عرفانیان از سوي واحد کودک و نوجوان موسسه نشر و تحقیقات ذکر منتشر شد.
آموزش 365 آزمایش علمی به كودكان
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) با توجه به پیشرفت قابل توجه علوم تجربی در دهه‌های اخیر ، این مجموعه تمام تلاش خود را به کار برده تا با طرح پرسش‌هایی گوناگون ، مفاهیم علمی را که با پدیده های پیرامون زندگی بشری در ارتباط هستند، به طور ساده و روان بیان كند. این كتاب كه مختص دانش آموزان دبستانی نوشته شده  در 6 بخش تدوین شده است.

یکی از ویژگی های این مجموعه این است که کودکان دبستانی با انجام 365 آزمايش علمی هيجان انگيز كه به تعداد روزهای يک سال تهيه و تنظيم شده به این مطلب پی خواهند برد كه علم چقدر می تواند جذاب و سرگرم كننده باشد .

کودکان ونوجوانان در جریان این آزمایش‌ها پي خواهند برد که با خواندن و انجام این آزمایش‌ها نه تنها سرگرم می شوند، بلکه اطلاعات علمی زیادی را در زمینه‌ ستاره شناسی، زیست‌شناسی، شیمی، زمین‌شناسی ،جغرافیا ، فیزیک و هوا‌شناسی به دست خواهند آورد.

در بخشي از اين كتاب مي خوانيم: «آیا می دانید اگر جوش شیرین و سرکه با هم ترکیب شوند گاز دي اکسید کربن تولید می کنند؟ آیا می دانید که برداشتن ماهی از زمین برای یک گنجشک غیرممکن است در حالیکه یک پلیکان با آن منقار بلندش قادر است یک ماهی نسبتا بزرگ را از آب بگیرد؟ آیا می‌دانید چگونه می‌توان یک آتش‌فشان فعال ایجاد کرد یا یک رنگین‌کمان ساخت؟ آیا می دانید مورچه ها به صورت گروهی زندگی می کنند و هرکدام وظیفه ای برعهده دارند؟ آیا می دانید برای آنکه آتش بتواند دوام بیاورد، همزمان به سوخت و اکسیژن نیاز دارد؟ ...»

 مجموعه 365 آزمايش علمي با شمارگان دو هزار نسخه و قيمت دو هزار تومان براي هرجلد از سوي انتشارات ذكر عرضه شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 201700