آشنایی کودکان با قرآن همراه قصه‌

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۰۰
 
 
مجموعه‌ «کودک و قرآن» نوشته احمد بهجت با ترجمه علی چراغی از سوی واحد کودک و نوجوان موسسه نشر و تحقیقات ذکر روانه بازار کتاب شد.
تصویر کتاب‌ها
 
تصویر کتاب‌ها

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مجموعه پنج جلدی «کودک و قرآن» حاوی قصه‌های حیوانات در قرآن کریم شامل کتاب هایی با عنوان‌های «فیل ابرهه»، «شتر صالح(ع)»، «نهنگ یونس(ع)»، «هدهد سلیمان» و «کلاغ هابیل و قابیل» است.
 
درباره این مجموعه می خوانیم: «خداوند در قرآن کریم قصه‌های زیبا و شیرینی آورده است. در بعضی از این قصه‌ها، حیوان‌ها نقش مهمی به عهده دارند. بعضی معجزه یکی از پیامبران خدا هستند و بعضی به پیامبر دیگری کمک می‌کنند. مطالعه این قصه‌ها می‌تواند کودکان را به روشی جذاب با مسائل مذهبی و قرآنی پیوند دهد.»

این کتاب ها به صورت مصور و تمام رنگی با تصویرگری حلمی التئونی و بازسازی رویا بیژنی منتشر شده و تصاویر جذاب و مرتبط آن نیز به درک مفاهیم ذکر شده در متن کتاب می‌افزاید. 

در بخشی از قصه «فیل و ابرهه» می‌خوانیم: «ابرهه چون وضع را چنین دید، تصمیم گرفت کعبه را ویران کند تا پیروان ابراهیم(ع) و خداپرستان جایی برای عبادت نداشته باشند و ناچار به معبد او بروند. ابرهه سپاهی بسیار قدرتمند و بی‌مانند داشت. در ارتش ابرهه تعداد زیادی فیل سرکش و قوی وجود داشت که یکی از آن‌ها از بقیه قوی‌تر و درشت‌ اندام‌تر بود...»
 
در بخشی از قصه «کلاغ هابیل و قابیل» هم می‌خوانیم: «قابیل پس از کشتن برادرش هابیل، پیکر بی‌جان او را برداشت و بی آنکه بداند باید چه کار کند، در میان تپه‌ها و جنگل‌ها سرگردان شد... و این درحالی بود که لاشخورها بر بالای سر او به پرواز درآمده بودند تا در فرصت مناسب به بدن هابیل حمله کنند...»

«قصه‌های حیوانات در قرآن» نام کتاب دیگری است که حاوی پنج عنوان کتاب ذکر شده به‌صورت یکجا است و با قیمت 75 هزار ریال از سوی موسسه نشر و تحقیقات ذکر منتشر شده است.
 
مجموعه پنج جلدی «قصه‌های قرآنی» با شمارگان دو هزار نسخه و بهای 15 هزار ریال برای هر جلد از سوی واحد کودک و نوجوان موسسه نشر و تحقیقات ذکر منتشر شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 202460