«جعبه سیاه ماشین تحریر» احمد آرام به دست خوانندگان می‌افتد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
 
 
احمد آرام از پایان نگارش رمان «جعبه سیاه ماشین تحریر» و مجموعه داستان «وازریک مرده است» تازه‌ترین آثار داستانی‌اش خبر داد.
«جعبه سیاه ماشین تحریر» احمد آرام به دست خوانندگان می‌افتد
 
آرام به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)‌ گفت: رمان «جعبه سیاه ماشین تحریر» درباره زندگی مردی است که در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، جانباز شیمیایی می‌شود. زندگی او پس از این اتفاق دستخوش تغییرات زیادی می‌شود. او که نمی‌‌توان خاطرات همرزمانش را فراموش کند، دچار توهمات شنیداری و دیداری شدیدی می‌شود.

نویسنده «مرده‌ای که حالش خوب است» ادامه داد: نقطه اوج داستان صحنه‌ای است که در آن شخصیت اصلی وارد خانه‌اش می‌شود و می‌پندارد منزلش از سوی دوستان و همرزمانش تسخیر شده است. 

آرام درباره وجه تسمیه رمانش اظهار کرد: کاربرد جعبه سیاه غالباً در هواپیما و بالگرد است اما در این داستان، جعبه سیاه ماشین تحریر حضوری نمادین دارد. 

آرام در پاسخ به این سوال که آیا در نوشتن این رمان از  داستان کوتاه «تجاوز قانونی» نوشته کوبو آبه، نویسنده معاصر ژاپن که طرح آن شباهت‌هایی به این رمان دارد الهام گرفته است؟ توضیح داد: خیر، «جعبه سیاه ماشین تحریر» ساخته و پرداخته ذهن نویسنده‌‌اش است و البته غیر از مثالی که زدید، داستان‌های دیگری هم با چنین پیرنگی وجود دارد. 

به گفته آرام، رمان «جعبه سیاه ماشین تحریر»‌ به احتمال زیاد از سوی نشر افق روانه بازار نشر خواهد شد. 

احمد آرام، متولد 1330 داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس است. از وی تا کنون آثاری مانند «غریبه در بخار نمک»، «خانه تلخ»، «آنها چه کسانی بودند» و «کسی ما را به شام دعوت نمی‌کند» منتشر شده است.  
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 203828