برگزاری دو نشست در آغاز فعالیت «خانه نقد»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۶
 
 
«خانه نقد» در آغاز فعالیت خود، در بیست و دوم و بیست و نهم مردادماه دو نشست تخصصی با موضوع‌‌های «ادبیات» و «تاریخ» برگزار می‌کند.
برگزاری دو نشست در آغاز فعالیت «خانه نقد»
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) چندی پیش، «خانه نقد» به همت موسسه خانه کتاب و با ریاست جمشید کیانفر افتتاح شد.

نجفعلی میرزایی، مدیرعامل موسسه خانه کتاب در این باره گفت: از آن‌جا که جایگاه و ارزش نقد به‌درستی و شایسته در جامعه علمی ما شناخته شده نیست و متاسفانه اغلب اهالی قلم از نقد استقبال نمی‌کنند و به‌مراتب، چهره اغلب نقدها به ورطه تخریب و تقریض آغشته شده‌اند، موسسه خانه کتاب برای رفع این معضلات و در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری که تاکیدات فراوانی بر نقد کتاب دارند، «خانه نقد» را راه‌اندازی کرده است.

بنابراین گزارش، این خانه در نخستین اقدام خود، دو نشست تخصصی با موضوع‌های «ادبیات» و «تاریخ» برگزار خواهد کرد؛ «نقد و بررسی موضوع فره ایزدی و جانشینی در شاهنامه» و «نقد بدون روش تا نقد روش‌شناسانه با تاکید بر پژوهش‌های تاریخی» عناوین این دو نشست را تشکیل می‌دهند.

نشست «نقد و بررسی موضوع فره ایزدی و جانشینی در شاهنامه» ساعت 17 تا 19 چهارشنبه (22 مردادماه) با سخنرانی احمد صدری، بهترین نویسنده آکادمیک سال آمریکا و دومین نشست ساعت 17 تا 19 چهارشنبه (29 مردادماه) با سخنرانی دکتر محمود دلفانی در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار خواهد شد. 

سرای اهل قلم در خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر (صبای جنوبی)، کوچه خواجه نصیر، شماره 2 واقع است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 204872