«ماجراهای پری‌دریایی» همراه «چتر نجات» به کتابفروشی‌ها رسید

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۰۰
 
 
مجموعه 6 جلدی «ماجراهای پری دریایی» به بچه‌ها شناخت اعداد، رنگ‌ها، اشکال هندسی و اشیا، گیاهان و جانوران اطراف خود را آموزش می‌دهد و کودکان حس کمک به دیگران و مهارت‌های تمرکز و دقت و ایجاد نظم و ترتیب را تمرین می‌کنند و کتاب «چتر نجات» کودکان را به دنیای تخیلی شخصیتی به نام «توبی» می‌برد.
تصویر کتاب‌ها
 
تصویر کتاب‌ها

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) مجموعه «ماجراهای پری دریایی» اثر کیتی پرایسس با ترجمه حسین فتاحی، شامل 6 داستان‌ تخیلی از پسری به نام «پیتر» و یک پری دریایی به نام «کتی» است. پیتر و کتی در ماجراهای خود به بچه‌ها شناخت اعداد، رنگ‌ها، اشکال هندسی و اشیا، گیاهان و جانوران اطراف خود را آموزش می‌دهند. از سوی دیگر کودکان حس کمک به دیگران و مهارت‌های تمرکز و دقت و ایجاد نظم و ترتیب را با خواندن این داستان ها تمرین می‌کنند. 

مجموعه‌ای برای کودکان پیش‌دبستانی و اول دبستان

این مجموعه برای کودکان پیش‌دبستانی و اول دبستان مناسب است و کودکان آموزش‌های مختلفی را به همراه بازی و سرگرمی با پیتر و کتی تجربه می‌کنند. تصاویر شاد و رنگارنگ و متن ساده و روان، این مجموعه را بسیار جالب و لذت‌بخش کرده است.

داستان «تلسکوپ و دریا» از این مجموعه، ماجرای پسری به نام پیتر را بیان می‌کند که با تلسکوپش در قایق مشغول تماشای دریاست اما ناگهان تلسکوپ از دستش رها می‌شود و به دریا می‌افتد و کتی در جستجوی این تلسکوپ کودکان را با جانورانی که در دریا زندگی می‌کنند آشنا می‌کند.

در داستان «مهمانی در ساحل» کتی و پیتر در تدارک مهمانی در کنار ساحل برای خودشان هستند که ناگهان تعدادی مهمان ناخوانده فرامی‌رسند که بسیار گرسنه‌اند اما آنها از دیدن مهمان‌ها اصلا خوشحال نمی‌شوند. در این داستان کودکان می‌آموزند که با مهمانانشان مهربان باشند.

«بیا قلعه شنی بسازیم»، «روز آفتابی»، «ماهی‌ها را دنبال کن» و «بیا به دقت نگاه کنیم» سایر داستان‌های این مجموعه  هستند که  مطالبی مفید به کودکان می‌آموزند. 

در بخشی از داستان«روز آفتابی» می‌خوانیم: کتی و پیتر دارند بازی می‌کنند. بازی آنها پیدا کردن شکل‌های مختلف است.
کتی گفت: من چندتا ماهی سه گوش پیدا کردم.
پیتر غر زد و گفت: چون توی آبی، بهتر می‌توانی چیزهای داخل آب را پیدا کنی.
کتی گفت: ببین می‌توانی یک چیز چهار گوش پیدا کنی؟ هر دو، اطراف را نگاه کردند...

موسسه نشر و تحقیقات ذکر مجموعه «ماجراهای پری دریایی» را با شمارگان 500 نسخه و قیمت 130 هزار ریال منتشر کرده است.

فرود «چتر نجات» در بازار کتاب
«چتر نجات» اثر دنی پارکر با ترجمه فریده خرمی، داستان تخیلی پسر کوچکی به نام «توبی» را بیان می‌کند که چون خیلی کوچک است فکر می‌کند همیشه باید چترنجاتش را به همراهش ببرد تا به راحتی و با آرامش بتواند از جاهای بلند پایین بیاید...

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: توبی همیشه به خودش چتر نجات می‌بست. چون چیز خیلی به درد بخوری است. صبح‌ها به درد می‌خورد، برای پایین آمدن از تخت. بعد از صبحانه به درد می‌خورد، برای پایین آمدن از صندلی و بعد از مسواک زدن هم به درد می‌خورد، برای پایین آمدن از چارپایه...

این کتاب با تصاویر مت اتلی برای کودکان گروه سنی الف و ب  منتشر شده است. 

انتشارات آفرینگان کتاب «چتر نجات» را در قالب 32 صفحه با شمارگان هزار و 650 نسخه و قیمت 80 هزار ریال منتشر کرده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 205424