نحوه تعیین ساعت در قطب، نام درختی که درختان دیگر را خفه می‌کند/ پاسخ به سؤالات شگفت‌انگیز در دو دائرة‌المعارف نوجوانان

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۶
 
 
مردم افریقا به چند زبان صحبت می‌کنند؟ کدام درخت در استرالیا درختان دیگر را خفه می‌کند؟بزرگ‌ترین مار دنیا در کجا زندگی می‌کند؟چرا لب‌هایمان ترک می‌خورد؟ غذای هزارپا چیست؟چرا به آب آشامیدنی فلوراید می‌زنند؟ این‌ها سؤالاتی است که در دو کتاب دائرة‌المعارف منتشرشده در بازار به آن‌ها پاسخ‌داده‌شده است.
نحوه تعیین ساعت در قطب، نام درختی که درختان دیگر را خفه می‌کند/ پاسخ به سؤالات شگفت‌انگیز در دو دائرة‌المعارف نوجوانان
 
خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)

کتاب «دائرة‌المعارف عجایب شگفت‌انگیز» نوشته آرمسترانگ (نوشته سال 1991 میلادی بنام Amazing Questions, Incredible answers که غلط تایپی دارد! به صورت guestions تایپ‌شده!) و ترجمه «پریسا همایون روز» که به چاپ سوم رسیده به بیش از 629 سؤالی که ممکن است توسط رده سنی نوجوانان مطرح شود، پاسخ داده است.

دراین کتاب به سؤالات و دغدغه‌های ذهنی نوجوانان درباره تاریخ، جغرافیا، ابداعات و اکتشافات، بدن انسان، گیاهان، جانوران، ماده و انرژی،نجوم و سایر مطالب متنوع ، پاسخ‌داده‌شده است.

به‌عنوان‌مثال مصری‌ها با کتانی مخصوص و عسل، اجساد را مومیایی می‌کرده‌اند و یا اولین بار مسابقات المپیک در 776 قبل از میلاد برگزار شد و یا چراغ راهنمایی سال 1918 در نیویورک ابداع شد و ... این پاسخ‌ها را در این کتاب که توسط «موسسه نشر و تحقیقات ذکر»/ کتاب‌های قاصدک به قیمت 9800 تومان عرضه‌شده، می‌توان یافت.

اما کتاب «دائرة‌المعارف قاره‌های جهان» ترجمه «محمود مزینانی» را جین بینگم، دبورا آندروود،آنیتا گنری، تریستان بویر بینز نوشته‌اند.(اسم این کتاب به زبان انگلیسی در صفحه معرفی داخل کتاب وجود ندارد! و مشخصات انگلیسی آن یافت نشد!)

این کتاب 20 هزارتومانی را نشر پنجره عرضه کرده و به موضوعاتی تاریخی-جغرافیایی قاره‌های افریقا، جنوبگان،آسیا، استرالیا،اروپا، امریکای شمالی و جنوبی پرداخته است.

در زیر جدول مقایسه‌ای قاره‌ها را، اخذشده از کتاب«دائرة‌المعارف قاره‌های جهان» مشاهده می‌کنید:
برای دیدن جدول روی آن کلیک کنیدShare/Save/Bookmark
کد مطلب: 207310