در هفدهمین دوره جشنواره و نمایشگاه تخصصی کتاب صورت می‌پذیرد

رونمایی از کتاب‌های الکترونیک و بریل برای کودکان

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۲
 
 
مراسم رونمایی از 10 عنوان کتاب الکترونیکی و ۱۰ کتاب با خط بریل برای کودکان و نوجوانان، دوشنبه (20 بهمن) در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان خیابان حجاب برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) این مراسم با حضور مهدی باقری، معاون تولید، نورا حق‌پرست، مدیرکل نظارت بر انتشارات و جلال وزیری، طراح و کارگردان کتاب‌های الکترونیک، دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه‌ صبح برگزار می‌شود.
 
هفدهمین دوره‌ جشنواره و نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان از شنبه ۱۸ بهمن‌ماه به مدت یک هفته در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری درحالی آغاز شده که در حاشیه‌ آن، چندین کتاب الکترونیک و کتاب‌هایی به خط بریل برای اولین‌بار رونمایی می‌شود.
 
کتاب‌های الکترونیک حاضر در این جشنواره تفاوت‌های عمده‌ای با نمونه‌های موجود در بازار دارد، چراکه این محصولات حاوی انیمیشن، قصه‌گویی و متن‌خوانی به پنج زبان فارسی، عربی، انگلیسی، کردی و اردو هستند.
 
به گفته‌ طراح این کتاب‌ها، این آثار قابلیت اجرا با حداقل سیستم‌های سخت‌افزاری را دارند و برنامه‌ی خاصی هم برای نصب نیاز ندارند. یکی دیگر از امکانات جنبی این کتاب‌ها بخش بازی و سرگرمی است که در آن‌ها تعبیه شده است.
 
«گل و بلور و خورشید»، «کلاغ خنزر پنزری، «عمو نوروز و خاله نوبهار»، نام سه عنوان از کتاب‌های الکترونیک است که دوشنبه از آن‌ها به همراه هفت عنوان دیگر رونمایی می‌شود.
 
در بخش کتاب‌های بریل، ویژه‌ کودکان نابینا، آثاری با عناوین سرما نخوری کوتی کوتی، همیشه‌ی همیشه دوستت دارم، قصه‌ی گل‌های قالی، دنیا را بلرزان کوتی کوتی، قورباغه چاه‌نشین و... در این آیین رونمایی می‌شود.
 
کانون به‌طور ویژه برای کودکان دارای نیازهای ویژه، آثاری را در سال‌های گذشته نیز تولید و عرضه کرده است که انتشار بیش از پنجاه کتاب با خط بریل، از آن جمله اند.
 
حضور در مراسم رونمایی آثار جدید، برای خانواده‌ها و عموم علاقه‌مندان آزاد است. در حاشیه‌ی این برنامه همچنین اجرای تئاتر و نمایش فیلم نیز صورت می‌گیرد.
 
کارگاه‌های قصه‌گویی و ساخت صنایع دستی از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه در طول هفته است.
 
هفدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان در قالب یکی از برنامه‌های کمیته‌ کودک و نوجوان ستاد گرامیداشت دهه‌ فجر برگزار می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 217619