اهدای «مداد پرنده» و جوایز جشنواره کتاب کودک و نوجوان

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۱
 
 
برترین‌ کتاب‌های کودک و نوجوان سال گذشته در 9 رشته‌ اصلی عناوین بهترین کتاب‌های ‌سال هفدهمین جشنواره‌ی کتاب کودک و نوجوان را دریافت می‌کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، طی مراسمی با حضور مدیران جشنواره و نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان، از برترین پدیدآورندگان کتاب در زمینه‌های شعر و داستان، ترجمه و علمی‌آموزشی، بازنویسی و نمایش‌نامه، تصویرگری و گرافیک و ... با اهدای نشان «مداد پرنده» و لوح تقدیر و جوایز نقدی تقدیر می‌شود.

این مراسم با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، رییس و دبیر جشنواره و جمعی از نویسندگان و مترجمان کتاب کودک و نوجوان برپا می‌شود.

امسال 1039 کتاب در مجموع به دبیرخانه‌ی این جشنواره رسیده بود که از آن میان، 316 کتاب برای مخاطب نوجوان و 637 کتاب برای کودکان و خردسالان بوده است. این آثار همگی در سال 1392 منتشر شده‌اند.

افق، بوستان کتاب، شهر قلم، نشر پنجره، امیر کبیر (کتاب‌های شکوفه‌)، محراب قلم، موسسه‌ی پژوهشی کودکان دنیا، شرکت انتشارات فنی ایران و کانون پرورش فکری از جمله ناشرانی هستند که بیش‌ترین آثار را برای داوری در این جشنواره ارسال کرده‌اند.

این دوسالانه‌ی قدیمی کتاب کودک و نوجوان امسال علاوه بر بخش اهدای جوایز کتاب سال، نمایشگاه یک‌هفته‌ای تخصصی کتاب کودک و نوجوان را در سالن مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری خیابان حجاب تهران برپا کرده است.

مراسم تقدیر از برترین کتاب‌های سال در حوزه‌ی کودک و نوجوان دوشنبه از ساعت 3 تا 5 بعدازظهر در سالن غدیر واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 217637