کتاب «ر» رونمایی می شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۴
 
 
آخرین اثر مریم برادران با عنوان «ر» با حضور چهره‌های فرهنگی و سیاسی کشور در فرهنگ سرای سرو رونمایی می شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی فرهنگ سرای سرو، کتاب «ر» نتیجه بیش از چهارسال تحقیق و نگارش مریم برادران است که  در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امسال از سوی نشر آرما روانه بازار شد و با استقبال خوبی روبرو شد.

«ر» روایت مردی است که توان نشستن نداشت، توان یکجا نشستن نداشت. درد دیگران، درد خودش بود، نمی توانست جای خالی خودش را جایی که باید باشد، تحمل کند.

این کتاب زندگی شهید رسول حیدری (مجید منتظری) را به تصویر کشیده است؛ زندگی مردی که در کنار مردمی از جنس خودش اما با زبان و  آداب و رسوم متفاوت در کشوری غریب (بوسنی) به شهادت رسید.

این کتاب در سه فصل روایت شده است. فصل نخست رمانی است که شهید از سفر بوسنی در سال 71 باز می‌گردد. در این فصل حال و هوای خانه و دلتنگی های همسر و بچه ها ترسیم شده است. فصل دوم کتاب به دوران تشکیل قرارگاه رمضان تا پایان جنگ می پردازد؛ روزهای فعالیت شهید در قرارگاه رمضان تا پایان جنگ را به تصویر می‌کشد و در ادامه‌ همین فصل ماجراهای دانشگاه رفتن شهید را تعریف می‌کند. فصل سوم نیز به روایت زندگی و فعالیت‌های شهید در بوسنی می‌پردازد و روایتی انسانی از حضور رسول حیدری در تمام مراحل زندگی را به تصویر کشیده است. از آنجایی که نقطه تمایز زندگی شهید رسول حیدری، شهادت او در بوسنی است، فصل سوم، نه ماه آخر زندگی ایشان (مهر 71 تا خرداد 72) را نشان می دهد.

نویسنده کتاب انتخاب نام «ر» را برای کتاب از امضای همیشگی شهید رسول حیدری پای نامه هایش انتخاب کرده است.

مراسم رونمایی از کتاب «ر» از ساعت 17 نوزدهم خردادماه با حضور خانواده معظم شهید رسول حیدری (مجید منتظری)، سردار احمد وحیدی، علیرضا کمره‌ای ، نادر طالب زاده، مجید جاودان، محسن حسام مظاهری، حسین قرایی، نمایندگان از کشور بوسنی، مریم برداردان و دیگر چهره‌های فرهنگی و سیاسی کشور در فرهنگ سرای سرو برگزار می شود.

علاقه‌مندان برای  حضور در این مراسم می‌توانند به خیابان ولی عصر (عج)، ضلع شمالی پارک ساعی، کوی ساعی یکم مراجعه کنند و یا برای  کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88799154 تماس بگیرند و یا به درگاه اینترنتیsarv.farhangsara.ir   و instagram.com/farhangsara_sarv  مراجعه کنند
.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 223539