کتاب داستان «نی نی خرسه» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۶
 
 
چاپ نخست کتاب «نی نی خرسه» تألیف طاهره ایبد با تصویرگری غزاله بیگدلو از سوی انتشارات سروش روانه بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش، کتاب «نی نی خرسه» داستان خرسو را روایت می کند که برای به دنیا آمدن نی نی خرسه لحظه شماری می‌کند. خرسو در زمان تولد نی نی خرسه تصمیم می‌گیرد که برای بچه‌ای که به دنیا می آید، عسل تهیه کند، برای همین به سمت درخت بلوط که پر از کندوهای عسل است به راه می‌افتد. در مسیر دم فری را می‌بیند که در حال کندن چاله است. خرسو به او می گوید که مادرش در حال به دنیا آوردن یک بچه کوچولو است، اما دم فری به او می‌گوید که این اصلا خوب نیست و تنهایی بهتر است.
خرسو همین طور که برای تهیه عسل در جنگل می‌دوید موجودات زیادی را می‌بیند و خبر به دنیا آمدن بچه نوزاد را به آنها می‌دهد و هر یک از حیوانات نظرات خود را به او می‌گویند. خرسو وقتی با یک کاسه عسل خوشمزه به خانه باز می‌گردد نی نی خرسه را می‌بیند که در آغوش مادرش بازی می‌کند. او که از این موضوع خوشحال بود کنار نی نی خرسه نشست و سر کوچکش را ناز کرد و بوسید.

نویسنده این داستان به زبان بسیار ساده و کودکانه دنیای تخیلی یک خرس کوچک را به تصویر می‌کشد و به کودکان نوع روابط عاطفی بین افراد خانواده را گوشزد می‌کند. همچنین هماهنگی تصاویر کتاب با سیر قصه باعث شده که کودکان از لحاظ بصری هم بتوانند با داستان همذات پنداری نزدیکی داشته و درک بهتری از محتوای داستان در ذهنشان نقش ببندد.

چاپ نخست کتاب «نی نی خرسه» در 16 صفحه مصور رنگی با کاغذ گلاسه و قیمت 3000 تومان در شمارگان یک هزار نسخه از سوی انتشارات سروش منتشر و در اختیار کودکان و خردسالان قرار گرفته است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 224294