مجله علمی «قرآن و زندگی» در ترکیه منتشر شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۳
 
 
مجله علمی «قرآن و زندگی» مزين به نکات قرآنی از امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي (مدظله العالي) در ترکیه منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره‌ كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رايزني فرهنگي ايران در تركيه با هدف توجه به معارف قرآنی و بهره‌مندی از سرچشمه زلال وحی در زندگی اجتماعی، مجله علمی «قرآن و زندگی» به زبان ترکی را منتشر كرد.

اين مجله علمي، مزین به نکات قرآنی از امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي (مدظله العالي) است. در مقدمه اين مجله، مطالبي در رابطه با قرآن و ضرورت بهره‌مندی از حیات طیبه براساس آیات الهی به نقطه نظرات ارزشمند محققان قرآنی ایران و ترکیه آمده است.

مجله علمی «قرآن و زندگی» در بخشي ديگر به پیام رمضانی گورمز، ريیس سازمان دیانت ترکیه و نقطه نظرات آیت‌الله تسخیری، درباره قرآن اشاره دارد. همچنين، مقالاتی در رابطه با تبیین زندگی اجتماعی بر مبنای ارزش‌های وحیانی با موضوعات «خانواده و روابط اجتماعی از نگاه قرآن و حدیث»، «حرمت عملیات انتحاری و ترور از نگاه قرآن»، «صله رحم و ارتباطات اجتماعی از نگاه قرآن»، «توبه اولین گام در خود سازی» در این مجله علمی آمده است.

«ویژگی‌های انسان اجتماعی در قرآن»، «عبادت و نیایش از نگاه پیامبر (ص) و اهل بیت (ع)» و «نگاهی به اندیشه‌های آسمانی در دعای ابو حمزه ثمالی» از ديگر مطالب اين مجله به شمار مي‌رود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 224627