«بررسی تطبیقی قرآن و کتاب مقدس» به چاپ رسید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۵
 
 
کتاب «بررسی تطبیقی قرآن و کتاب مقدس» نوشته حجت الاسلام والمسلمین دکتر عباس نیکزاد، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل و استاد برجسته حوزه علمیه بابل به همت بنیاد علمی و فرهنگی حیات و دفتر نشر معارف منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دفتر نشر معارف، یکی از مباحث مهم در دین‏‌پژوهی، بحث‌های تطبیقی است که میان ادیان مختلف صورت می‌گیرد در این بررسی‌ها می‌توان به نقاط مثبت و برجسته و یا نقاط منفی و ضعف ادیان مختلف پی برد. یکی از بهترین بحث‌های تطبیقی ميان سه دين اسلام و مسيحيت و يهوديت، بررسی تطبیقی قرآن با کتاب مقدس است. این بررسی‌ها می‌تواند پاسخی باشد برای همة جوانانی که از دلیل برتری اسلام بر ادیان دیگری مانند یهودیت و مسیحیت پرسش می‌کنند و به دنبال یافتن پاسخ درخوری برای این پرسش خویش هستند.

موضوعاتی که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفتند عبارتند از: سندشناسی،  خداشناسی،  پیامبر شناسی، معاد شناسی،  هماهنگی و انسجام درونی، عقلانیت. هر یک از این موضوعات، ابتدا از منظر نگاه قرآن کریم مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از آن دیدگاه عهد قدیم و به دنبال آن دیدگاه عهد جدید بیان می‌شود.

کتاب «بررسی تطبیقی قرآن و کتاب مقدس» در شش فصل، 272 صفحه، قطع رقعی، شمارگان 1000 نسخه و قیمت 10000 تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 224708