کتاب داستان «کوزه‌ای که تنها بود» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
چاپ نخست کتاب «کوزه‌ای که تنها بود» تألیف طاهره ایبد و تصویرگری علی عطایی از سوی انتشارات سروش در حوزه نشر کودک روانه بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش؛ کتاب «کوزه‌ای که تنها بود» داستان یک کوزه کوچولو است که هیچ دوست و جفتی نداشت و از این رو بسیار غمگین و ناراحت در گوشه‌ای نشسته بود. تا اینکه آتش خانم به سراغش می‌آید و مشکل کوزه کوچولو رو جویا می‌شود؛ وقتی متوجه می‌شود کوزه تنهاست نفس گرم خودش رو به کوزه می‌دهد اما کوزه از تنهایی در نمی‌آید.

 ابر و باد هم به ترتیب به کوزه هدیه‌ای می‌دهند اما باز هم کوزه کوچولو ناراحت است و از تنهایی درنمی‌آید تا اینکه زمین به لرزه در می‌آید و به کمک آتش و ابر و باد برای کوزه قصه ما یک دوست خوب درست می‌کنند.

نویسنده این داستان به زبان بسیار ساده و کودکانه دنیای تخیلی یک کوزه را به تصویر می‌کشد و به کودکان می‌آموزد که برای ساخت یک کوزه چه مراحلی باید طی شود و نیاز انسان به داشتن یک دوست خوب را گوشزد می‌کند. همچنین هماهنگی تصاویر کتاب با سیر قصه باعث شده که کودکان از لحاظ بصری هم بتوانند با داستان همذات‌پنداری نزدیکی داشته و درک بهتری از محتوای داستان در ذهنشان نقش ببندد.

چاپ نخست کتاب «کوزه‌ای که تنها بود» در 24 صفحه مصور رنگی، کاغذ گلاسه با قیمت 4000 تومان در شمارگاه یک هزار نسخه از سوی انتشارات سروش در اختیار کودکان و خردسالان قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 224748