کتاب داستان «سلام بر زندگی» از راه رسید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۱
 
 
کتاب داستان کودک «سلام بر زندگی» تألیف جین ویلیز و تونی راس با ترجمه مهناز عسگری از سوی انتشارات سروش وارد بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش، کتاب «سلام بر زندگی» روایتگر ماجرای زندگی یک روزه حشره‌ای است که شادی نام دارد. این حشره در یک روز آفتابی قشنگ به دنیا آمد اما همین یک روز آخرین روز زندگی او نیز هست. شادی عمر خیلی کوتاهی دارد و زیاد زنده نمی ماند اما او از اینکه زنده است و زندگی می کند خوشحال بوده و از همه چیز لذت می‌برد.

حشره قصه ما از همین یک روز نهایت استفاده را می‌کند تا کارهایش را انجام دهد. او در سفر یک روزه خود ماجراهای زیبایی را با خورشید، گل ها و شهد شیرین آنها، جوجه‌های کوچک و شادی بره‌ها، مورچه‌ها و زندگی آنان، باران و رنگین کمان و دیگر زیبایی‌های طبیعت؛ تجربه می‌کند و در پایان روز با نگاه بر ماه درخشان از اینکه توانسته تمام روز را لذت ببرد خوشحال است.

نویسنده این داستان به زبان بسیار ساده به کودکان می‌آموزد که زندگی هدیه‌ای شگفت انگیز و بی نظیری است که باید از لحظه لحظه آن لذت برد. همچنین هماهنگی تصاویر کتاب با سیر قصه باعث شده که کودکان از لحاظ بصری هم بتوانند با داستان همذات پنداری نزدیکی داشته و درک بهتری از محتوای داستان در ذهنشان نقش ببندد.

چاپ نخست کتاب «سلام بر زندگی» در 28 صفحه مصور رنگی تمام گلاسه با قیمت 4 هزار تومان در شمارگان یک هزار نسخه از سوی انتشارات سروش منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 225023