«مهارت های سازگاری خلاق برای کودکان» کتاب شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۳
 
 
کتاب «مهارت های سازگاری خلاق برای کودکان» ویژه والدین و متخصصان برای نخستین بار از سوی «به نشر» وارد بازار نشر کشور شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی به نشر(انتشارات آستان قدس رضوي)، کودکان مهارت‌های سازگاری را از شیوه های گوناگونی می‌آموزند که مشاهده رفتار و عملکرد والدین و بزرگسالان یکی از مهمترین و اصلی‌ترین شیوه‌های یادگیری در این زمینه محسوب می‌شود.

در این راستا انتشارات آستان قدس رضوی با چاپ کتاب «مهارت‌های سازگاری خلاق برای کودکان» نوشته «بانی توماس» و ترجمه دکتر فریدون یاریاری، زینب حق شناس و ریحانه درگاهیان نسبت به آشنایی با آموزش روش‌های سرگرم کننده و منحصر بفرد والدین و متخصصان با مهارت‌های سازگاری به کودکان اقدام کرده است.

از جمله ویژگی‌های این کتاب که برای نخستین بار توسط به نشر به چاپ رسیده است، می‌توان به استفاده از هنر و کاردستی و همچنین ارزانی و در دسترس بودن وسائل به کار رفته در بازی‌های پیشنهادی آن اشاره کرد. تنوع بازی‌ها و فعالیت‌ها از دیگر جنبه‌های مثبت اثر است که آن را به گنجینه‌ای از فعالیت‌های خلاقانه و متنوع برای بهره‌گیری همزمان والدین، متخصصان امر تربیت کودک، درمانگران، مددکاران اجتماعی و معلمان بدل کرده است.

کتاب «مهارت‌های سازگاری خلاق برای کودکان» در سه بخش عمده شامل راهبردها و مهارت‌های سازگاری، مداخلات خاص برای کودکان نگران و همچنین مداخلات خاص برای کودکان غمگین تدوین شده است که طی آنها متن‌هایی ساده برای آموزش شیوه‌های کمک به کودکان از راه‌های جدید و جذاب مانند نقاشی، ساخت کاردستی، بازی و غیره معرفی و آموزش داده می‌شود.

کتاب«مهارت‌های سازگاری خلاق برای کودکان» در قطع رقعی با بهای 6500 تومان منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 225110