انتشار دو مجموعه شعر از شیون فومنی همزمان با هفدهمین سالگرد درگذشت شاعر

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۰
 
 
«از تو برای تو» و «رودخانه در بهار» دو کتاب شعر فارسی اثر شاعر معاصر زنده یاد «شیون فومنی» به تازگی و همزمان با هفدهمین سال حیات آسمانی شاعر به کوشش حامد فومنی از سوی نشر ثالث منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب « از تو برای تو» حاوی 54 غزل، 16 رباعی، 12 دوبیتی و 2 مثنوی از سروده‌های اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد شاعر است.

حامد فومنی افزود: کتاب «از تو برای تو» اثر  «شیونِ غزل امروز» در سه سطح زبانی، ادبی و اندیشه نشان دهنده پیوند خجسته « نوآوری» و « سنت» است که در این پیوند خجسته، تلفیق زبان جدید با دغدغه‌ها و تجربه‌های نو، نوآوری در بیان مضامین، تعابیر، تصویرسازی و ترکیب سازی تازه، به همراه رنگ و صبغه اقلیمی و بومی شمال، شیون فومنی را به عنوان شاعر «غزل نو سرا» و نوآور در غزل » معرفی می‌کند. کتاب «از تو برای تو» در 179 صفحه همراه با سالشمار زندگی «شیون فومنی» و سخنی با خوانندگان به قلم حامد فومنی است.

وی در ادامه درباره  کتاب دیگر «شیون فومنی» با عنوان «رودخانه در بهار» گفت: «رودخانه در بهار» رودی از شعرهای سپید و کوتاه و اوایل دهه هفتاد شاعری است که با سوز جهانی در روستای آدمی همواره عاشق لحظه‌های نیامده است و زیباترین و ماندگارترین شعرش را شعرهای نسروده شده‌اش می‌داند. «رودخانه در بهار» در 195 صفحه و 129 شعر همراه با سالشمار زندگی شیون فومنی، سخنی با خوانندگان به قلم حامد فومنی و نیز مقدمه‌ای از شاعر با عنوان «حسب حالی ننوشتیم و شد ایامی چند» حاوی دیدگاه‌های ادبی شیون فومنی درباره شعر و ادبیات است.

شیون فومنی از مفاخر و مشاهیر و از شاعران محبوب سواحل صبوری خزر است. وی در 3 دی ماه 1325 در فومن زاده شد و در 23 شهریور 1377 به دیار باقی شتافت.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 227179