از سوی معاونت پژوهشی خانه هنرمندان صورت می‌گیرد

برپایی نشست تخصصی «هنر و صلح» با سخنرانی مصطفی ملکیان

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۶
 
 
نشست تخصصی «هنر و صلح» با سخنرانی مصطفی ملکیان، خسرو سینایی و فرزاد ادیبی، دوشنبه 30 شهریور (1394) در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان، معاونت پژوهشی خانه هنرمندان نشست تخصصی «هنر و صلح» را از ساعت 17 دوشنبه 30 شهریور، با سخنرانی مصطفی ملکیان، نویسنده کتاب‌های «مهر ماندگار: مقالاتی در اخلاق شناسی»، «اخلاق باور» و «حدیث آرزومندی: جستارهایی در عقلانیت و معنویت»، خسرو سینایی، کارگردان سینما و فعال فرهنگی و فرزاد ادیبی، طراح و گرافیست در تالار استاد جلیل شهناز، برگزار می‌کند. مفهوم و جایگاه صلح و نسبت آن با هنر، مهم‌ترین موضوع این نشست است.

مصطفی ملکیان، استاد فلسفه اخلاق، ابعاد نظری صلح و نسبت اخلاقی و معنایی آن را با هنر تبیین خواهد کرد. خسرو سینایی، کارگردان سینمای معاصر ایران، درباره مضمون صلح و جایگاه آن در سینمای ایران سخن خواهد گفت و فرزاد ادیبی، هنرمند و طراح گرافیک نیز به مضمون صلح از دریچه تصویر خواهد پرداخت.

در حاشیه این نشست اثری از هنرمند جوان شادی تاکی به نام «گبه صلح شادی» به انجمن خیریه محک اهدا خواهد شد. «گبه صلح شادی» با نقشی بر گرفته از نماد دوستی نزد مردمان عشایر همراه با نوشته لاتینِ کلمه صلح با ساختار سنتی تولید گبه، رنگ طبیعی و پشم دستریس بافته شده است و با ساختار و محتوایی بومی، برخاسته از هنر و فرهنگ عامیانه مردمان ایران زمین است و با نام یک روز جهانی (صلح) - که خود وابسته به زندگی همه مردمان جهان است- پیوند می‌خورد.

خانه‌ هنرمندان ايران در تهران، خيابان طا‌لقانی، خيابان موسوی شمالی (فرصت)، باغ هنر واقع است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 227355