در ترجمه جديدي از خواجوند ارائه شده است

راهكارهايي براي كاهش استرس نوجوانان

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۴۸
 
 
مترجم كتاب «نحوه كاهش استرس در نوجوانان» گفت: در اين كتاب راهكارهايي عملي براي كاهش استرس نوجوانان ارائه شده است.
راهكارهايي براي كاهش استرس نوجوانان
 
نورعلي خواجوند در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، افزود: اين كتاب را «سارا مك‌نامنارا» در حوزه روان‌شناسي به رشته تحرير درآورده است و من نيز تاكنون نيمي از آن را ترجمه كرده‌ام و پيش‌بيني مي‌كنم كه حدود يك ماه ديگر ترجمه آن را به اتمام برسانم.

وي اضافه كرد: از جمله موضوعات مطرح شده در اين كتاب، تشريح انواع استرس‌ها و علل ايجاد آن‌ها در وجود نوجوانان است، استرس‌هايي نظير مشكلات خانوادگي و فشار رواني امتحانات كه تبعات عديده‌اي براي نوجوانان دارد.

وي ادامه داد: در اين كتاب راهكارهايي مطرح شده كه به يك نوجوان كمك مي‌كند بر استرس‌هايش غلبه كند. همچنين راهكارهاي برخورداري از حمايت‌هاي اجتماعي براي مسلح شدن يك نوجوان به منظور روبه‌رو شدن با اين استرس‌ها ارائه شده است.

خواجوند افزود: دوران بلوغ و تغييراتي كه يك نوجوان در اين دوره مهم با آن روبه‌رو مي‌شود، از جمله مباحث مهم اين كتاب است. در اين دوره كه نوجوان گرفتار سردرگمي‌هاي زيادي مي‌شود، خانواده بايد مراقبت زيادي از او كند، زيرا ممكن است فشارهاي روحي و تغييرات فيزيولوژي دوره بلوغ، مشكلات متعددي را براي يك نوجوان ايجاد كند. در اين كتاب توضيح داده شده كه چگونه مي‌توان يك كودك را آماده ورود به دوره نوجواني كرد و پس از آن دست او را در دوران نوجواني و بلوغ گرفت و از اين گذرگاه مشكل، عبور داد.

خواجوند گفت: به احتمال فراوان اين كتاب را براي انتشار به نشر دستان خواهم سپرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 22818