شماره جدید فصلنامه نقد كتاب اطلاع‌رسانی و ارتباطات منتشر شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۹
 
 
ششمین شماره فصلنامه نقد کتاب اطلاع‌رسانی و ارتباطات ویژه تابستان 1394 از سوی مؤسسه خانه کتاب منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب، در فصلنامه نقد کتاب اطلاع‌رسانی و ارتباطات آثار افرادی همچون دکتر حسن بشیر، یوسف خجیر، اسماعیل افقهی، دکتر یزدان منصوریان، دکتر علی جلالی دیزجی و... آمده است.
 
«نقدی بر نظریه انتقادی اطلاعات؛ رویکرد دیالکتیکی در بومی‌سازی دانش»، «نگاهی فلسفی به روابط عمومی دو فضایی»، «کمپین دیپلماسی رسانه‌ای»، «پُر، اما ناپرداخته! نقدی بر کتاب روش تحقیق در علم اطلاعات و دانش‌شناسی» و «ارزشیابی نشر کتاب در حوزه روابط عمومی» از مقاله‌های درج شده در این شماره از فصلنامه نقد کتاب اطلاع‌رسانی و ارتباطات است.
 
سخن نخست این شماره از فصلنامه به وسیله داریوش مطلبی، سردبیر فصلنامه با موضوع «صنعت نشر و نقش ناشران در تولید محتوا» نوشته شده است. در بخشی از این سخن نخست آمده است: «مشاهده عناصر و گروه‌هایی که در صنعت نشر و فرایند تولید کتاب در کنار هم و با محوریت «ناشر» به فعالیت می‌پردازند، این سوال‌ها را به ذهن متبادر می‌کند: چرا این صنعت با وجود فعالیت‌های گروه‌های مختلف، همچنان از وضعیت مناسبی برخوردار نیست؟ آیا کم‌خوان بودن مردم عامل اصلی مشکلات نشر است یا عوامل دیگری نیز در آن دخیل هستند؟...»

دکتر احمد توکلی، دکتر جلالی دیزجی، دکتر نجلا حریری، دکتر مسعود کوثری، دکتر سید وحید عقیلی، دکتر مهدی علیپور حافظی، دکتر یزدان منصوریان از اعضای هیأت علمی فصلنامه نقد کتاب اطلاع‌رسانی و ارتباطات هستند.
 
نقد کتاب اطلاع‌رسانی و ارتباطات ویژه تابستان 1394 به سردبیری دکتر داریوش مطلبی در 289 صفحه و بهای 6 هزار تومان از سوی مؤسسه خانه کتاب منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 231750