استان قم سیصدمین نشست «کتاب‌خوان» را میزبانی می‌کند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۸
 
 
سیصدمین نشست‌ «کتاب‌خوان» پانزدهم دی‌ماه در کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌‎ای قم برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سیصدمین برنامه از سلسله نشست‌های «کتاب‌خوان» با گذشت شش ماه از آغاز کار خود، روز سه‌شنبه پانزدهم دی با حضور کتابداران، مسئولین و جمعی از علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌‎ای قم برگزار می‌شود.
 
سلسله نشست‌های «کتاب‌خوان» با هدف به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده، ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌شود؛ طی این نشست‌ها کتابداران، نویسندگان، فعالان فرهنگی، اهالی رسانه، اعضای کتابخانه‌های عمومی و همه علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی، به معرفی کتاب‌های موردنظر خود می‌پردازند.
 
طبق آمار ارائه شده از سوی معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد؛ حضور کتابداران، اعضای کتابخانه‌ها، نویسندگان، کارشناسان ستادی، اساتید حوزه و دانشگاه، فعالان رسانه‌ای، مقامات استانی و سایر اقشار جامعه و برگزاری 300 نشست کتاب‌خوان در سراسر کشور و به اشتراک گذاشتن بیش از 2 هزار نسخه کتاب در موضوعات ادبیات، دین، روانشناسی، تاریخ، دفاع مقدس، علوم اجتماعی، علوم کاربردی و... بیانگر مشارکت اقشار مختلف در این سلسله نشست‌ها است که نخستین برنامه آن 27 خرداد‌ماه سال جاری در شهر تهران آغاز شد.
 
در کنار برگزاری سلسله نشست‌های برنامه‌ریزی شده «کتاب‌خوان» در کشور، شماری از مدارس در سراسر کشور نیز همگام با این طرح، اقدام به برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای کرده‌اند. همچنین برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان اصحاب رسانه و مکتب (ویژه هیأت امنای مجمع کتابخانه‌های بزرگ کشور) نیز از جمله نشست‌های مشابه‌ای بوده که در ماه‌های گذشته برگزار شده است.
 
با همکاری شبکه آموزش سیما و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، این شبکه نیز روزهای چهار‌شنبه هر هفته یکی از برنامه‌های برگزار شده از این سلسله نشست‌ها را در قالب ویژه برنامه کتاب‌خوان پخش می‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 231789