از سوی موسسه دبیرخانه دین‌پژوهان کشور انجام می‌شود

برگزاری کنفرانس بین‌المللی «گردشگری و معنویت در قم» با مرور چند سفرنامه برگزیده

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۱
 
 
موسسه دبیرخانه دین‌پژوهان کشور، پیش‌نشست کنفرانس بین‌المللی «گردشگری و معنویت در قم» را با مرور چند سفرنامه برگزیده برگزار می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه دبیرخانه دین‌پژوهان کشور، به منظور همکاری علمی با کنفرانس بین‌المللی معنویت و گردشگری که در بهمن‌ماه امسال در دانشگاه علم و فرهنگ تهران برگزار می‌شود. پیش همایش علمی و تخصصی آن با عنوان «انگیزه‌های معنوی گردشگران» با مرور چند سفرنامه برگزیده در دبیرخانه دین‌پژوهان کشور برگزار می‌شود.

در این نشست علمی دکتر محسن الویری، عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم یافته‌های پژوهشی و بررسی‌های علمی و مطالعاتی خویش در این زمینه را ارائه و به بحث خواهد گذاشت و با حضور محققان و پژوهشگران علوم اسلامی و مدیران ذیربط با صنعت گردشگری، مورد بررسی و نقد قرار خواهند داد.

بنا به اعلام دبیر شورای دین‌پژوهان، اهمیت موضوع گردشگری و معنویت ریشه در فطرت و سرشت انسان دارد و با روح پرسشگر و کنجکاو و کمال‌طلب انسان آمیخته است و قرآن کریم بر اساس همین نیاز فطری انسان را به گونه‌های مختلف گردشگری و سیر در آفاق و انفس و شگفتی‌های خلقت دعوت و تاکید کرده است.

هدف از برگزاری این نشست تخصصی همکاری علمی دین‌پژوهان با دانشگاه علم و فرهنگ، سازمان گردشگری و میراث فرهنگی و دیگر برگزار‌کنندگان کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت است.

این نشست تخصصی پنجشنبه یکم بهمن ماه از ساعت 10 تا 12 در دبیرخانه شورای دین‌پژوهان واقع در قم، بلوار سمیه پلاک 27، برگزار می‌شود و شرکت برای فضلا و محققان آزاد است.
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 232287