​جشنواره خیریه تبادل کتاب آغاز شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۹
 
 
اگر در خانه‌تکانی عیدانه کتابی را لازم ندارید به مرکز تبادل کتاب بدهید تا کتاب‌های شما را به دست کتاب‌خوان‌ها در سراسر ایران برساند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مرکز تبادل کتاب به مناسبت فرا رسیدن تعطیلات نوروز جشنواره خیریه اهدای کتاب به نقاط محروم ایران را آغاز کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های غیرضروری و یا کتاب‌هایی که قصد اهدای آن را دارند به مرکز تبادل کتاب تحویل بدهند، تا کتاب‌ها پس از تفکیک و دسته‌بندی به کتابخانه‌های محلی در نقاط محروم ایران ارسال شود.
 
این اقدام، در جهت ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و بهره‌مندی ساکنان مناطق محروم ایران از کتاب طراحی شده است. از آنجا که ممکن است، در نقاط محروم، بسیاری از مردم توانایی خرید کتاب و کتاب‌خوانی را نداشته باشند، مرکز تبادل کتاب با اهدای کتاب و کمک به تجهیز کتابخانه‌های محلی، قصد دارد تا فرهنگ کتاب‌خوانی را در سراسر ایران گسترش دهد.
 
با توجه به اینکه بسیاری از خانواده‌های ایرانی در اواخر اسفندماه اقدام به خانه‌تکانی می‌کنند، علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های غیرضروری خود را از طریق مرکز تبادل کتاب به دست اهلش برسانند.
 
در عین حال مرکز تبادل کتاب این آمادگی را دارد تا پذیرای کسانی باشد که قصد دارند کتاب‌های خود را با سایر هم‌وطنان تبادل کنند. سازوکار تبادل کتاب به دو صورت است.
 
گروه اول کسانی هستند که کتاب‌هایشان را برای مبادله به مرکز می‌آورند و خودشان نیز آن را قیمت‌گذاری می‌کنند. این کتاب‌ها پس از ثبت در سامانه و برچسب گذاری، وارد چرخه فروش می‌شود و تا ۲ هفته به همان قیمت انتخاب شده توسط شخص در معرض استفاده قرار می‌گیرد. اگر تا پایان ۲ هفته فروخته یا مبادله شد شخص فروشنده با همان مبلغ می‌تواند از کتاب‌های دیگر موجود در چرخه فروش مرکز، کتاب خریداری کند. حال اگر تا ۲ هفته به فروش نرسید، در هفته سوم، با ۳۰ درصد تخفیف در معرض فروش قرار می‌گیرد. اگر باز هم فروخته یا مبادله نشد در هفته چهارم با ۵۰ درصد قیمت در چرخه قرار می‌گیرد.
 
بدین ترتیب، هر کتاب حداکثر ۵ هفته در چرخه فروش قرار خواهد داشت و در صورت فروخته نشدن کتاب، فرد تا ۷۲ ساعت فرصت دارد که کتاب خود را پس بگیرد و در صورت عدم مراجعه با رضایت شخص، مرکز تبادل آن کتاب را به کتابخانه‌های مناطق محروم ایران اهدا خواهد کرد.

شما می‌توانید حداکثر تا جمعه ۲۱ اسفندماه کتاب‌های خود را به مرکز تبادل کتاب، به نشانی: تهران، خیابان انقلاب، نرسیده به چهار راه ولیعصر، ابتدای خیابان مظفرشمالی تحویل دهید و در این طرح خیریه شرکت کنید.
 
مرکز تبادل کتاب همه‌روزه از ساعت ۹ تا ۲۱ شب، آماده دریافت کتاب‌های هم‌وطنان است. برای کسانی که بیش از ۵۰ جلد کتاب برای اهدا یا تبادل دارند؛ وسیله نقلیه برای دریافت کتاب ارسال خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت تبادل کتاب به نشانی www.tabadolketab.com مراجعه و یا با شماره ۶۶۱۷۷۸۹۲ تماس بگیرید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 234089