به همت پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری

دومین طرح «عادت به کتاب» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱
 
 
دومین طرح از مجموعه پوسترهای «کتابخوانی» با عنوان «عادت به کتاب» به همت پایگاه KHAMENEI.IR منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) مسئله فرهنگ «کتابخوانی» در کشور ما یکی از دغدغه‌های مهم رهبر انقلاب از سال‌های گذشته تاکنون بوده است. ایشان معتقدند: «در جامعه‌ ما بی‌اعتنائی به کتاب وجود دارد.» و در جایی دیگر گفته‌اند: «با تلخی‌ باید اعتراف‌ کنیم‌ که‌ رواج‌ کتاب‌ و روحیه‌‌ کتابخوانی در میان‌ ملت‌ عزیز ما که‌ خود یکی‌ از مشعلداران‌ فرهنگ‌ و کتاب‌ و معرفت‌ در طول‌ تاریخ‌ پس‌ از ظهور اسلام‌ بوده‌ است‌، بسی‌ کمتر از آن چیزی‌ است‌ که‌ از چنین‌ ملتی‌ انتظار می‌رود.» ایشان همچنین می‌فرمایند: «ما باید جوانان را به کتابخوانی عادت دهیم، کودکان را به کتابخوانی عادت دهیم؛ که این تا آخر عمر همراهشان خواهد بود.»
 
از این رو با توجه به جایگاه مسئله‌ فرهنگ در منظومه اندیشه رهبر انقلاب اسلامی و همچنین توصیه‌های مکرر ایشان درباره «کتاب و کتابخوانی» پایگاه KHAMENEI.IR در نظر دارد مجموعه پوسترهای «کتابخوانی» را به مرور تهیه و منتشر کند.

دومین طرح از این مجموعه با عنوان «عادت به کتاب» منتشر شد. متن کوتاه مندرج روی این پوستر به این شرح است: «به فرزندانمان هم از کودکی عادت بدهیم کتاب بخوانند؛ ... وقتی ایام فراغتی هست، روز جمعه‌ای هست که تفریح می‌کنند، حتما بخشی از آن روزها را به کتاب خواندن اختصاص دهند. ۷۲/۲/۲۱»

پیش از این نیز مجموعه‌ی چندرسانه‌ای «رسم کتابخوانی» در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته بود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 236544