برگزاری ویژه برنامه «نذر کتاب» به مناسبت شب‌های قدر

 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
 
 
ویژه برنامه نذر کتاب به مناسبت فرارسیدن شب‌های قدر در مسجد ارگ، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، میدان خراسان، مسجد و میدان امام حسین(ع)، مصلای امام خمینی(ره)، آستان مقدس امامزاده صالح(ع)، حرم مطهر امام خمینی(ره)، مهدیه امام حسن مجتبی(ع) و حسینیه همدانی‌ها برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری شهرداری منطقه 13، ویژه برنامه نذر کتاب به مناسبت فرارسیدن شب‌های مبارک قدر، از ساعت 21 تا 23 در مسجد ارگ، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، میدان خراسان، مسجد و میدان امام حسین(ع)، مصلای امام خمینی(ره)، آستان مقدس امامزاده صالح(ع)، حرم مطهر امام خمینی(ره)، مهدیه امام حسن مجتبی(ع) و حسینیه همدانی‌ها برگزار می‌شود.
 
این برنامه یک ایده فرهنگی است که به مناسبت‌های مذهبی به مردم پیشنهاد می‌دهد با توسل به ائمه(ع) در صورت برآورده شدن حاجتشان، بخشی از نذورات خود را به خرید و توزیع کتاب اختصاص دهند. در این راستا دو هزار و 700 جلد کتاب قصه از 14 معصوم (داستان‌هایی از سبک زندگی امام علی(ع))، 600 جلد قرآن کریم و هشت هزار نسخه کارت حقوق شهروندی در بین شرکت‌کنندگان در مراسم لیالی قدر توزیع می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این امر معنوی می‌توانند با مراجعه به اینستاگرام نذر کتاب به نشانی nazreketab_ir با انتخاب کتاب‌های پیشنهادی، از تخفیف 50 درصدی کتاب موردنظر برخوردار شوند.

شهروندان برای آگاهی بیشتر از این برنامه می‌توانند به نشانی میدان امام حسین(ع)، خیابان شهید منتظری، خیابان خشکبارچی، بوستان خیام، فرهنگسرای امید مراجعه و یا با شماره 33303843 تماس بگیرند.

 طرح «نذر كتاب» با هدف ترويج كتاب و كتابخواني از طريق گره زدن سنت حسنه نذري دادن با برنامه «كتابت را بخوان و جا بگذار» نخستین‌بار به نام رضا حاجي آبادي مدير مسئول انتشارات هزاره ققنوس در روزنامه رسمي جمهور اسلامي و نيز اداره كل مالكيت معنوي ارشاد به ثبت رسيد و پس از آن نهادها و موسسات مختلف با الگوبرداری از این‌ طرح به انجام طرح‌های مشابه اقدام کرده‌اند. برای اطلاعات بیشر از این طرح به اینجا مراجعه کنید.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 237835