تشکیل کارگروه رسیدگی به حل مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۸
 
 
نخستین جلسه کارگروه رسیدگی به حل مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران با حضور نمایندگان صنوف مرتبط با چاپ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگروه رسیدگی به حل مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران با حضور همایون امیرزاده، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمودرضا برازش، مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان صنوف مرتبط با چاپ در معاونت امور فرهنگی این وزارتخانه برگزار شد.
 
این کارگروه با دستور سیدعباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و به‌منظور پیگیری سریع مشکل چاپخانه‌داران کشور در پی ارسال نامه امضا شده خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تشکیل شد.
 
در این جلسه میریونس جعفری، بابک عابدینی، غلامرضا شجاع، احمدرضا اعتماد مظاهری به نمایندگی از صنوف مرتبط با چاپ و نشر حضور داشتند.

چندی پیش 300 واحد چاپی و تمامی اتحادیه‌های چاپ در سراسر کشور خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه‌ای در رابطه با مشکلات مالیاتی آن ها به‌ویژه مالیات بر ارزش افزوده ارسال کردند. در این نامه به مشکلات مالیاتی چاپخانه‌داران و تعطیلی برخی از چاپخانه‌ها اشارi و درخواست شده که هرچه سریع‌تر نسبت به این مشکل رسیدگی شود. همچنین از عملکرد به‌شدت سختگیرانه ممیزان وزارت دارایی انتقاد شده که بدون درنظر گرفتن شرایط چاپخانه‌ها، مالیات‌های سنگینی از آن‌ها مطالبه کرده‌اند. همچنین در این نامه اشاره شده که در صورت عدم رسیدگی به مشکلات مالیاتی آن‌ها، بسیاری از واحدهای چاپی تعطیل خواهند شد.  
 
در نخستین جلسه کارگروه رسیدگی به حل مشکل مالیاتی چاپخانه‌داران پیشنهاد شد تا با صدور نامه‌ای از جانب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به وزیر دارایی کشور، نسبت به توقف فرآیند حسابرسی‌ها و مطالبه مالیات بر ارزش افزوده اقدام شود تا در یک فرصت شش ماهه با تعامل میان نمایندگان صنف چاپ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت دارایی تدبیری برای این منظور اندیشیده شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 239040