استقبال کتابفروشی‌ها از یارانه خرید کتاب

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۲
 
 
مقایسه آمار کتابفروشی‌های عضو طرح«کتاب فروشی به وسعت ایران» با طرح های «عیدانه کتاب» و «تابستانه کتاب» نشان‌دهنده افزایش چند درصدی میزان مشارکت و استقبال کتابفروشی‌های سراسر کشور به طرح‌های حمایتی از کتابفروشان است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، نخستین اقدام برای حمایت از کتابفروشی‌ها در هفته کتاب سال گذشته با طرح «کتابفروشی به وسعت ایران» به مرحله اجرا درآمد. با توجه به نقاط مثبت این طرح، مرحله دوم آن با عنوان «عیدانه کتاب» به مناسبت آغاز سال جدید در اسفند 1394 و فروردین 1395 طی یک ماه در کتابفروشی‌ها اجرا شد.

مرحله سوم طرح‌های حمایتی از کتابفروشی‌ها با عنوان «تابستانه كتاب» همچون طرح‌های مشابه پيش از آن با هدف رونق كتابفروشی‌های كشور در بازه زمانی یک ماه از 15 تیرماه تا 16 مردادماه در 31 استان کشور به مرحله اجرا درآمد.

براساس آمار، 239 کتابفروشی به عضویت طرح «کتابفروشی به وسعت ایران» درآمدند که از این تعداد، 104 کتابفروشی عضو فعال طرح شناخته شدند. این میزان مشارکت در مقایسه با طرح «عیدانه کتاب» با 57 درصد افزایش در تعداد کتابفروشی‌های عضو به 376 کتابفروشی در طرح «عیدانه کتاب» رسید. همچنین، کتابفروشی های فعال طرح «عیدانه کتاب» با افزایش 214 درصدی در مقایسه با طرح« کتابفروشی به وسعت ایران» به 327 کتابفروشی رسید.

در طرح تابستانه کتاب 590 کتابفروشی عضو با 36.2 درصد فزایش و تعداد کتابفروشی‌های فعال با 519 کتابفروشی فعال و با 36.9 درصد افزایش نسبت به طرح عیدانه برخوردار بوده‌اند.

این آمار نشان می‌دهد که استقبال و میزان اعتماد کتابفروشی‌ها از مرحله اول تا مرحله سوم کاملا افزایش یافته، چنان‌که تعداد کتابفروشی‌های عضو و کتابفروشی‌های فعال طرح افزایش قابل‌توجهی داشته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 239450