«سلسله درسگفتارهای تخصصی نظریه و نقد هنر» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۶
 
 
پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر «سلسله درسگفتارهای تخصصی نظریه و نقد هنر» را با حضور صاحب‌نظران و متخصصان حوزه‌های هنر و علوم انسانی برگزار می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی پژوهشکده هنر، در این چارچوب نشست به‌عنوان نخستین گام «چیستی نظریه و چگونگی نظریه‌پردازی» از ساعت ۱۵ تا ۱۷ روز سه‌شنبه ۷ دی‌ماه ۱۳۹۵ در محل پژوهشکده هنر به نشانی تهران، خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از تقاطع امام خمینی (ره)، نبش کوچه شهید حسن سخنور، شماره ۲۹ برگزار خواهد شد.
 
هدف از برگزاری این درسگفتارها بررسی گام‌به‌گام مسائل مهم حوزه نظریه، فرانقد و نقد هنر، تبیین پارادایم ها و رویکردهای نظریه و نقد در هنر، و بازاندیشی مفاهیم و چالش‌های معطوف به این حوزه از مطالعات نظری هنر است.
 
در هر نشست پس از ارائه بحث، به‌تناسب موضوع، کتاب‌ها و مقالات مهم مرتبط با مباحث از سوی سخنرانان معرفی خواهد شد.
 
مخاطبان این درسگفتارها، پژوهشگران، مدرسان و دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی کلیه رشته‌ها و گرایش های هنر و حوزه‌های میان‌رشته‌ای مرتبط هستند. عنوان گام نخست از این درسگفتارها «چیستی نظریه و چگونگی نظریه‌پردازی» است که دکتر سعید زیباکلام (دانشیار دانشگاه تهران) به ارائه آن خواهد پرداخت.
 
علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبگاه پژوهشکده هنر به نشانی http://aria.ac.ir مراجعه کرده و یا با شماره‌های ۲- ۶۶۹۵۶۱۹۰ تماس بگیرند. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 243498