حجت‌‌الاسلام ایازی: جشنواره «کتاب دین و پژوهش‌های برتر» بر ترویج مفاهیم دینی در جامعه موثر است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵
 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی ایازی، پژوهشگر و مولف حوزه دین، جشنواره «کتاب دین و پژوهش‌های برتر» را راهی موثر برای ترویج و رشد مفاهیم دینی در جامعه دانست.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) سید محمدعلی ایازی در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی ششمین جشنواره «کتاب دین و پژوهش‌های برتر» اظهار کرد: برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر جشنواره باید فرهنگ کتابخوانی را بین مردم ترویج کنیم تا مخاطب به دنبال کتاب‌های مناسب باشد و کتاب‌های برتر و شایسته تقدیر هر دوره از جشنواره را مطالعه کند.
 
وی افزود: معرفی برگزیدگان به تنهایی اثرگذار نیست، بلکه باید دلایل انتخاب و برتر شدن این نویسندگان اعلام شود تا هم فرد برگزیده نقاط قوت و ضعف خود را بداند و هم مخاطبان دلایل انتخاب اثر برایشان روشن شود..
 
ایازی با بیان این‌که برگزارکنندگان جشنواره باید در هر دوره اقدامات جدیدی انجام دهند، ادامه داد: یکی از این اقدامات می‌تواند انتخاب آثار با کمک گرفتن از خادمان و پژوهشگران قرآنی باشد. بر همین اساس سازمان تبلیغات اسلامی می‌تواند در کنار داوران و ناظران این جشنواره از پژوهشگران قرآنی در سراسر کشور دعوت کند تا نقطه‌نظرات خود را در بخش‌های مختلف اعلام کنند..
 
این نویسنده در پایان گفت: اطلاع‌رسانی نقش بسیار موثری در ارتقای کیفیت جشنواره «کتاب دین و پژوهش‌های» برتر دارد، زیرا با اطلاع‌رسانی درست و گسترده می‌توان جشنواره‌ای علمی‌تر و با کیفیت بهتری برگزار کرد که در نهایت ارتقای سطح علمی و فرهنگی جامعه را به همراه دارد.
 
ششمین جشنواره «کتاب دین و پژوهش‌های برتر» در ۱۰ گروه با محورهای «علوم قرآن و حدیث»، «اصول، فقه و حقوق اسلامی»، «فلسفه، کلام، عرفان، اخلاق و مذاهب اسلامی»، «تاریخ، فرهنگ و تمدن اسلامی»، «ادبیات‌ داستانی و رمان»، «کودک و نوجوان»، «علوم اجتماعی»، «علوم اقتصادی و مدیریت اسلامی»، «علوم تربیتی، روانشناسی و علوم رفتاری»، «علوم سیاسی، انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)» در تاریخ 8 دی‌ماه از برگزیدگان خود تجلیل می کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 243653