«قلب سپیدی در سینه آن» در قالب پادکست منتشر شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴
 
 
پنجمین پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران با عنوان «قلب سپیدی در سینه آن» در حال و هوایی زمستانی با هدف ترویج و ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه، منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این پادکست با قسمتی از فیلم عروسکی «مهمان ناخوانده» به کارگردانی نصرت کریمی آغاز می‌شود. این فیلم براساس داستان «مهمان‌های ناخوانده» اثر فریده فرجام ساخته شده است. در ادامه صدای نویسندگان آثار کودک و نوجوان سوسن طاقدیس، افسانه شعبان‌نژاد، محمدرضا یوسفی و احمدرضا احمدی را می‌شنوید.
 
در این شماره صفحاتی از کتاب‌های «ننه پوتی پوتی پنبه» اثر سوسن طاقدیس، «شب یلدا» از سری فصل‌های کودکی: زمستان اثر افسانه شعبان‌نژاد، «بابابرفی» اثر جبار باغچه‌بان، «شش غزل از حافظ» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و «نخودی و بی بی همدم» اثر محمدرضا یوسفی گرد آمده است.

ضربی‌خوانی زنده‌یاد مرتضی احمدی و قطعه‌هایی از آلبوم‌های موسیقی «این گوشه تا آن گوشه»، «کلاس اولی‌ها»، «مدادرنگی»، «نمک»، «بازی‌های آوازی» و «خواهران غریب» به تناسب کتاب‌های معرفی‌شده در پادکست به گوش می‌رسد.

همچنین محمدرضا یوسفی دو داستان از اثر در دست انتشار خود با موضوع «شب یلدا» را به این پادکست هدیه داده است.

پیشتر از سری پادکست‌های کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران «زمین لبخند می‌زند»، «سبزه‌های عید»، «انگار توی قصه‌ای» و «به خاطر لبخندی بر چهره کودکی» منتشر شده بود.

تصویر این شماره پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران از کتاب «خورشید کرسی بی‌بی» نوشته سرور پوریا و تصویرگری مانلی منوچهری انتخاب شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شنیدن «قلب سپیدی در سینه آن» به کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران به آدرس http://icnl.nlai.ir مراجعه کنند.

پادکست (podcast) یا پادپخش، انتشار مجموعه‌ای از پرونده‌های رسانه دیجیتال است که توزیع آن در اینترنت با استفاده از فید صورت می‌گیرد و توسط کاربران معمولا روی یک پخش‌کننده موسیقی دیجیتال قابل دریافت و پخش است و گاه به آن رادیو اینترنتی گفته می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 243803