معرفی راه‌یافتگان به مرحله پایانی جشنواره قصه‌گویی

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸
 
 
اسامی 57 قصه‌گوی برگزیده راه‌یافته به مرحله پایانی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از سوی دبیرخانه این جشنواره اعلام شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، داوری مرحله پایانی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از بین چهار هزار و 305 شرکت‌کننده در 6 بخش مربیان کانون، آزاد، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نوجوانان، فراگیر و رضوی به پایان رسید و در نهایت یک گروه سه‌نفره داوری برگزیدگان بخش‌های مربیان کانون و آزاد و گروه دوم برگزیدگان چهار بخش دیگر را برای شرکت در مرحله پایانی این جشنواره که بهمن سال 1395 برگزار می‌شود، به تفکیک معرفی کردند.
 
روند برگزاری جشنواره از تابستان امسال در 31 استان کشور آغاز شد و پس از داوری اولیه قصه‌ها در سطح استان‌های کشور، در مجموع یک‌هزار و 288 قصه در اختیار 6 داور مرحله پایانی قرار گرفت.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در فراخوان اولیه‌اش از علاقه‌مندان دعوت کرده بود که با محورهای موضوعی «آزاد با درون مایه آموزشی، تربیتی» و «زندگی به سبک ایرانی - اسلامی» و همچنین رضوی به قصه‌گویی بپردازند که حاصل این فراخوان برگزاری 570 جشن قصه‌گویی و حضور چهار هزار و 305 نفر در این رویداد فرهنگی بود.

بر همین اساس داوران بخش نهایی یک‌هزار و 288 قصه را مورد داوری قرار دادند و 57 برگزیده شامل 20 مربی کانون، پنج قصه‌گوی آزاد، 10 پدربزرگ و مادربزرگ، 11 نوجوان، سه قصه‌گوی فراگیر و هشت قصه‌گوی رضوی شایسته حضور در مرحله نهایی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی شناختند.

دبیرخانه این رویداد مستقر در اداره‌کل آفرینش‌های فرهنگی کانون همچنین اعلام کرده که داوری بخش‌های داستاننویسی رضوی، مقاله‌نویسی قصه‌گویی و استان موفق هنوز به پایان نرسیده است.

این دبیرخانه همچنین از محمد سیمزاری، مولف و مترجم 13 عنوان کتاب و مدرس نمایش و قصه‌گویی، حمید نوایی لواسانی، نویسنده بیش از 30 عنوان کتاب، کارشناس تولید کانون و عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و فریبا حبیبی، رئیس گروه فرهنگی اداره‌کل آفرینش‌های فرهنگی و داور چند دوره از مسابقات قصه گویی به‌عنوان داوران بخش مربیان کانون و آزاد نام برده است.

داوری بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، رضوی، نوجوانان و فراگیر را نیز علی خانجانی، نویسنده، مدرس و مشاور قصه‌گویی، ملک چیذری، مدرس و مدیرگروه دانشگاه آزاد و علمی‌کاربردی، عضو کمیته بررسی کتاب، مدرس و مشاور قصه‌گویی و مژگان خلیل‌پور، رئیس گروه امور فنی و کتابداری اداره‌کل آفرینش‌های فرهنگی و داور مسابقات قصه‌گویی کشوری در کانون برعهده داشتند. در عین‌حال داوری بخش فراگیر با حضور فریده کلهری، ‌کارشناس مراکز فراگیر کانون انجام شد.

اسامی این برگزیدگان در پایگاه خبری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی اینترنتی  www.kanoonnews.ir اعلام شده است.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با رقابت این قصه‌گویان و شرکت‌کنندگان خارجی بهمن سال 1395 برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 243804