نشست «ایرانیان و سفرنامه‌نویسی» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
نشست «ایرانیان و سفرنامه‌نویسی»در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، نشست «ایرانیان و سفرنامه‌نویسی» با حضور میرجلال‌الدین کزازی و غلامرضا خاکی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

سفرنامه، شرح گزارش‌گونه‌ای از مشاهدات نویسنده از سرزمین‌هایی است که به آن سفر کرده است تا پیش از اختراع سینما و تلویزیون و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، سفرنامه‌ها وسیله‌ آشنایی مردم با اوضاع و شرایط جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی سرزمین‌های دیگر بودند. امروزه بیشتر سفرنامه‌ها شرح مشاهدات اهل ادب و تفکر است به سرزمین‌های دیگر و بیان چگونگی زندگی فکری و معنوی و شرایط فرهنگی و سیاسی دیگران.

نشست هفتگی شهر کتاب، این هفته به تحلیل و بررسی موضوع «ایرانیان و سفرنامه‌نویسی» اختصاص دارد که با حضور میرجلال‌الدین کزازی و غلامرضا خاکی برگزار می‌شود. از کزازی چند سفرنامه منتشر شده است، روزهای کاتالونیا که روزنگارهای سفر اسپانیاست، دیدار با اژدها که روزنگارهای سفر چین است، از دهلی‌نو تا آتن کهن که روزنگارهای سفر به هندوستان و ارمنستان و یونان و تاجیکستان است و به تازگی کتاب آنک! ... پاریس منتشر شده که روزنگارهای سفر به پاریس است.

از غلامرضا خاکی نیز سفرنامه‌های حج و قونیه منتشر شده است.

این برنامه سه‌شنبه ۲۱ دی از ساعت 16 و 30 در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برپا می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 243887