کتاب «دانشنامه جهاني شدن» نقد مي‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹
 
 
کتاب «دانشنامه جهانی شدن» با همکاری فصلنامه نقد کتاب اطلاع‌رسانی و ارتباطات در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب نقد می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی خانه كتاب، سيدصادق سجادی، كامران فانی، نورالله مرادی، محبوبه مهاجر، مسعود كوثری و داريوش مطلبی به نقد و بررسی كتاب «دانشنامه جهانی شدن» مي‌پردازند.

«دانشنامه جهاني شدن» به كوشش جرج ريتزر و با ترجمه نوراله مرادي و محبوبه مهاجر منتشر شده است. نسخه انگليسي اين دانشنامه مشتمل بر پنج جلد است اما ترجمه فارسي آن در سه جلد كتاب گردآوري شده است.

در اين دانشنامه تمامي مداخل مرتبط با جهاني شدن از سوي پژوهشگران و محققان در سراسر جهان گردآوري و در اين دانشنامه ارائه شده است.

اين كتاب دانشنامه‌اي است تخصصي، حاوي بيش از ششصد مدخل مفهومي در زمينه (جهاني شدن) كه به همت 421 دانشمند متخصص از سراسر جهان تاليف شده است. پرفسور جورج ريترز، سرويراستار اين اثر، استاد برجسته آمريكايي است كه كتاب‌ها و مقالات متعددي از او منتشر شده و در زمينه (جهاني شدن) يكي از افراد صاحب‌نام است، تا آنجا كه پاره‌اي از اصطلاحات در حوزه جهاني شدن را او براي نخستين بار مطرح كرده است.

نقد و بررسي كتاب «دانشنامه جهاني شدن» یکشنبه 19 دی‌ماه ساعت 15 تا 17 در سراي اهل قلم به نشاني خيابان انقلاب، خيابان برادران مظفر جنوبي، كوچه خواجه نصير، سراي اهل قلم، شماره 2 برگزار مي‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244012