افتتاح نمایشگاه کتاب دهلی‌نو با حضور ایران

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۸
 
 
بیست و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی‌نو امروز (18‌ دی‌ماه) با حضور مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران افتتاح شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بیست و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی‌نو در 8 سالن برگزار می‌شود و دارای بخش‌های ناشران عمومی، بازرگانی، تکنولوژی، علوم اجتماعی، کتب الکترونیک، کودک و نوجوان و ناشران هندی‌زبان است. بخش بین‌الملل نمایشگاه در سالن شماره هفت و تعداد کل شرکت‌کنندگان 756 ناشراست.

نوزده کشور خارجی در این نمایشگاه شرکت دارند که می‌توان به ایران، امارات، فرانسه، چین، مصر، آلمان، اسپانیا، نپال، لهستان، سریلانکا و ژاپن اشاره کرد.

مهمان سال گذشته این نمایشگاه کشور چین بود اما امسال نمایشگاه، مهمان ویژه ندارد. مجری برگزاری نمایشگاه وزارت توسعه منابع انسانی هند است.علاوه بر مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نیز غرفه‌ای جداگانه دارد.

متراژ غرفه ایران در این نمایشگاه 18 مترمربع است. 340 عنوان کتاب در زمینه‌های هنر، ایران‌شناسی، خط و خوشنویسی، ادبیات کلاسیک، کودک و نوجوان و 160 عنوان در بخش ادبیات معاصر توسط مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب بروشور و کاتالوگ، دعوت از ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی نشر ایران در قالب نمایش کتاب، معرفی نویسندگان کودک و نوجوان در قالب کاتالوگ، معرفی کتاب‌های کودک و نوجوان آماده واگذاری حق‌رایت در قالب کاتالوگ از جمله فعالیت‌های غرفه ایران است.

برای معرفی بهتر صنعت نشر ایران و مراکز مرتبط بروشور «نگاهی اجمالی به صنعت نشر در ایران» به زبان انگلیسی مشتمل بر معرفی مراکز اطلاع‌رسانی کتاب در عرصه بین‌المللی، معرفی اتحادیه‌ها و تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی نیز در غرفه مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به مخاطب‌ها عرضه می‌‌شود.

مصطفی رحماندوست، نویسنده کتاب کودک و نوجوان مهمان افتخاری غرفه ایران است.

بیست و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی‌نو  18 دی‌ماه افتتاح می‌شود. مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر ایران در این دوره از نمایشگاه حضور دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244033