«پرسه در خاک غریبه» احمد دهقان بررسی می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
 
 
کتاب «پرسه در خاک غریبه» نوشته احمد دهقان با حضور این نویسنده در فرهنگسرای اندیشه بررسی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از انتشارات کتاب‌نیستان، کتاب «پرسه در خاک غریبه» نوشته احمد دهقان در فرهنگسرای اندیشه بررسی می‌شود.

این برنامه از ساعت 17 عصر یکشنبه 19 دی‌ماه 1395 با حضور نویسنده کتاب، مجید قیصری و محمد‌رضا بایرامی به عنوان منتقد برگزار خواهد شد.

دهقان در «پرسه در خاک غریبه» برخلاف گرمای ذاتی و کلامی همیشگی خود به سراغ جبهه‌های سرد و برف‌گرفته غرب کشور رفته است و داستانی چنان بدیع را در این منطقه روایت می‌کند که در سطر سطر آن چیزی جز انتظار و میخکوب شدن بر واژه‌ها و صحنه‌های ترسیم شده توسط نویسنده نصیب خواننده نمی‌شود.

‏‎گروهی از رزمندگان در سرما و بوران منطقه کوهستانی غرب کشور و به منظور نجات مردم گرفتار در کردستان عراق، به دل کوه می‌زنند تا با انجام عملیاتی آن‌ها را از دست مزدوران بعثی نجات دهند و این ماجراجویی است که برای آنها در طول داستان حواشی فراوانی را به وجود می‌آورد.

‏‎دهقان درباره این کتاب می‌نویسد: «در این رمان سعی کردم واقعیت جنگ را نشان دهم. خیلی‌ها جنگ را اغراق‌آمیز یا کاریکاتوری می‌بینند. واقعیت جنگ درست در میان آتش است. در اینجاست که آدم‌ها ماهیت درونی خود و جوهرشان را نشان می‌دهند. در این جنگ و آتش است که مادری پس از چند روز فرزندش را به زمین می‌گذارد و می‌بیند چند روز است این بچه مرده....»

فرهنگسرای اندیشه در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سید خندان، بوستان اندیشه واقع است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244056